Švédske curlerky majú zlaté olympijské medaily, vo finále porazili domáce reprezentantky

Curling
Švédske curlerky sa tešia z triumfu vo finále olympijského turnaja, v ktorom zdolali domáce hráčky. Pjongčang, 25. február 2018. Foto: SITA/AP.

PJONGČANG 25. februára (WebNoviny.sk) – Reprezentantky Švédska získali zlaté medaily v curlingu žien na zimných olympijských hrách 2018 v juhokórejskom Pjongčangu. V nedeľňajšom finále zvíťazili 8:3 nad domácimi hráčkami, duel sa ukončili už po 9. zmene.

Prelink

Švédky, strieborné zo Soči 2014, urobili dôležitý krok k zlatu v šiestej zmene ziskom troch bodov, potom už domácim nedovolili vrátiť sa do duelu. Bronz si ešte v sobotu vybojovali Japonky. Obhajkyne zlata Kanaďanky boli až šieste.

„Keď počujem, že sme olympijské šampiónky, znie to krásne. Vo finále sme odohrali náš najlepší zápas na turnaji. Som na dievčatá veľmi pyšná. Hráme spolu od roku 2015, spolu sme tvrdo pracovali na tom, aby sme získali zlato,“ povedala po finále skipka švédskeho tímu Anna Hasselborgová pre Olympijský informačný servis.

Finálový duel naživo sledoval aj švédsky monarcha Carl XVI Gustaf. „Je to úžasné. Naše ženy bojovali proti krajinám, v ktorých majú omnoho viac aktívnych hráčok, u nás ich je len štyritisíc. Im sa však podarilo dosiahnuť úspech. Vo finále boli chladné ako ľad a príkladne zabojovali. Ponúkli všetkým veľkú zábavu,“ zhodnotil švédsky kráľ.

ZOH 2018 v Pjongčangu

CURLING

Ženy – finále:

Švédsko – Kórejská republika 8:3 po 9. zmene (0:1, 0:0, 2:0, 1:0, 1:0, 0:1, 3:0, 0:1, 1:0, X)

Konečné poradie:

1. Švédsko (Anna Hasselborgová, Sara McManusová, Agnes Knochenhauerová, Sofia Mabergsová, Jennie Waahlinová), 2. Kórejská republika, 3. Japonsko, 4. Veľká Británia, 5. Čína, 6. Kanada, 7. Švajčiarsko, 8. USA

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom