Švédski hádzanári vyradili v dráme Maďarov, sú vo finále

Hádzaná_švédsko
Švédski hádzanári Foto: SITA, AP

LONDÝN 10. augusta (WEBNOVINY) – Reprezentanti Švédska sa po dvanástich rokoch predstavia vo finále olympijského turnaja v hádzanej.

Zverenci trénera Staffana Olssona zdolali v piatkovom semifinálovom súboji na Hrách XXX. olympiády v Londýne hráčov Maďarska tesne 27:26 (15:12).

Na oboch stranách sa zaskveli brankári, Maďarov držal nad vodou Nándor Fazekas a Švédov Mattias Andersson. Maďarským hádzanárom sa v závere duelu nepodarilo vyrovnať a vynútiť si predĺženie.

Obhajcovia prvenstva Francúzi sú vo finále

Hádzanárski reprezentanti Francúzska, ktorí obhajujú zlaté medaily z OH 2008 v Pekingu, sa stretnú vo finále s národným tímom Švédska. Francúzi zdolali v piatkovom večernom semifinále Chorvátov o tri góly 25:22, po prvom polčase viedli reprezentanti krajiny galského kohúta o dva góly.

Zápas o tretie miesto medzi Chorvátskom a Maďarskom je na programe v nedeľu o 12.00 h SELČ.

Maďarsko – Švédsko 26:27 (12:15)

Najviac gólov: Császár 8, Putics 5, Ilyés 3 – Ekberg 6, Kallman a a Andersson po 5

Francúzsko – Chorvátsko 25:22 (12:10)

Najviac gólov: Abalo, Honrubia a Narcisse po 4 – Horvat 6