Magnus Hellberg
Švédsky gólman Magnus Hellberg. Foto: archívne, Jussi Nukari/Lehtikuva via AP.

KODAŇ 6. mája (WebNoviny.sk) – Hokejisti švédskej reprezentácie zvíťazili 3:2 nad hráčmi Česka v nedeľňajšom stretnutí v Kodani v základnej A-skupine na 82. majstrovstvách sveta v Dánsku.

„Tri korunky“ uspeli aj vo svojom druhom zápase na tomto svetovom šampionáte, v piatok v prvom dueli zdolali Bielorusko 5:0. Česi vo svojom úvodnom dueli na MS zvíťazili nad Slovákmi 3:2 po predĺžení.

Švédi sa v I. tretine ujali dvojgólového vedenia, v 5. min skóroval Rickard Rakell a o necelé tri minúty neskôr zvýšil na 2:0 jeho spoluhráč z prvého útoku Mattias Janmark. Čechom sa podarilo znížiť v 34. min, v presilovej hre sa strelecky presadil obranca Filip Hronek.

Dvojgólový náskok vrátil „trom korunkám“ v 44. min tretí člen elitného útoku Švédska, center New Yorku Rangers Mika Zibanejad. V 56. min Česi opäť znížili na rozdiel jedného gólu, skóroval Tomáš Hyka, ale ďalší gól už pridať nedokázali a z triumfu sa radovali švédski hokejisti.

Najbližší duel čaká Švédov v pondelok o 20.15 h proti Francúzom, Česko nastúpi v utorok tiež o 20.15 h proti Švajčiarsku.

MS v hokeji 2018 (A-skupina)

• Kodaň

Švédsko – Česko 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Góly: 5. Rakell (Janmark, H. Lindholm), 8. Janmark (Rakell), 44. Zibanejad (Rakell) – 34. Hronek (Červenka, Hyka), 56. Hyka (Faksa)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lemelin (Rak.), Olenin (Rus.) – Fluri (Švaj.), Goľak (Biel.), 12 490 divákov