Švédsko predlžuje kontroly na letiskách i hraniciach, dôvodom je rozšírený terorizmus v Európe

letisko, turizmus
Pre zvýšenú hrozbu a výskyt teroristov v Európe zostáva vo Švédsku úroveň teroristickej hrozby na úrovni tri. Foto: ilustračné, Getty images

Švédsko predlžuje kontroly na vnútorných hraniciach o ďalších šesť mesiacov, teda do 11. mája budúceho roka. Dôvodom rozhodnutia tamojšej vlády je teroristická hrozba a organizovaná kriminalita súvisiaca s pohybom potenciálnych teroristov v Európe. Informuje o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) na svojej webovej stránke.

„Úroveň teroristickej hrozby vo Švédsku na zvýšenej úrovni tri (z piatich) po posledných udalostiach vo Francúzsku a Rakúsku zostáva nezmenená,“ doplnilo MZVEZ SR.

Kontroly budú vykonávané hlavne na letiskách Arlanda, Bromma, Landvetter, Skavsta, Malmö, v prístavoch štokholmskej oblasti Frihamnen, Värtahamnen, Nynäshamn, Kapellskär a Ystad, Kalsham, Karlskrona ako aj pri trajektovej doprave v prístavoch Trelleborg, Helsingborg, Göteborg a Varberg.

V tejto súvislosti Veľvyslanectvo SR v Štokholme upozorňuje cestujúcich, aby so sebou vždy nosili platný cestovný pas alebo občiansky preukaz SR.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MZVEZ Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR