Švédsko triumfovalo na MS v hokeji 2018 proti Francúzsku, v tabuľke A-skupiny sú však za Ruskom

Švédsko - Kanada
Radosť Švédov po góle v sieti Kanady počas finále MS v hokeji 2017. Kolín nad Rýnom, 21. máj 2017. Foto: SITA/AP

KODAŇ 7. mája (WebNoviny.sk) – Hokejisti Švédska zvíťazili aj vo svojom treťom stretnutí na 82. majstrovstvách sveta v Dánsku, keď si v pondelok v rámci „slovenskej“ A-skupiny poradili s Francúzskom 4:0.

Švédi majú na konte 9 bodov, rovnako ako Rusi, ale horšie skóre ich odsunulo na priebežnú druhú pozíciu. Francúzom patrí so ziskom troch bodov štvrté miesto.

Švédi hneď v úvode vybehli na Francúzov a po 24 sekundách sa dostali do vedenia zásluhou Rikarda Rakella. V 6. min bolo už 2:0, keď sa v presilovej hre o jedného hráča pred bránkou presadil kapitán „Tre Konor“ Mikael Backlund. Aj vo zvyšku prvej tretiny mali Švédi prevahu, ale ďalší gól pridali až v 28. min – rozhodcovia neodpískali faul Adama Larssona na Guillaumeho Leclerca a z následného útoku francúzsky gólman Ronan Quemener inkasoval z hokejky Olivera Ekmana-Larssona.

Ukrivdení Francúzi potom pritvrdili a častejšie sa dostávali pred švédsku bránku, no nevyťažili z toho kontaktný gól. Aj tretia tretina priniesla bojovný hokej, Švédi štyri minúty pred koncom stanovili konečný výsledok gólom Eliasa Petterssona v početnej prevahe.

Švédi najbližšie narazia na Rakúšanov, duel je na programe v stredu od 20.15 h. Francúzi sa postavia proti Slovákom vo štvrtok od 16.15 h.

MS v hokeji 2018 (A-skupina)

• Kodaň

Švédsko – Francúzsko 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Góly: 1. Rakell (A. Larsson, Janmark), 6. Backlund (Pettersson, Lindholm), 28. Ekman-Larsson (A. Larsson, Kempe), 56. Pettersson (Klingberg, Ekman-Larsson)
Vylúčení: 6:12 na 2 min, presilovky 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hribik (ČR), Wehrli (Švaj.) – ŠEFČÍK (SR), Suominen (Fín.), 7 218 divákov