Svet chce mier a nie krviprelievanie, reagoval Trump na prísnejšie sankcie proti Severnej Kórei

USA, Severná Kórea
Americký prezident Donad Trump (vľavo) a severokórejský vodca Kim Čong-un (vpravo). Foto: SITA/AP

WASHINGTON 23. decembra (WebNoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump ocenil Bezpečnostnú radu Organizácie Spojených národov (BR OSN) za to, že uvalila nové tvrdšie sankcie na Severnú Kóreu v reakcii na jej balistické raketové testy. Hlasovanie podľa neho dokázalo, že svet „chce mier, nie krviprelievanie“, uviedol Trump na sociálnej sieti Twitter.

Americká veľvyslankyňa pri OSN Nikki Haleyová v tejto súvislosti uviedla, že sankcie sú „jednoznačným odkazom“ severokórejskému režimu, ktorý označila za „najtragickejší príklad zla v modernom svete“.

V BR prešlo v piatok jednomyseľne, teda hlasmi všetkých jej pätnástich členov, sprísnenie sankcií voči komunistickej Kórejskej ľudovodemokratickej republike (KĽDR).

K sprísneniu sankcií, ktorého navrhovateľom boli Spojené štáty, pristúpila rada v reakcii na najnovší test severokórejskej balistickej rakety, ktorý táto nevypočítateľná diktatúra uskutočnila 29. novembra.

Najnovšie sankcie okrem iného sprísňujú obmedzenia pre import severokórejskej ropy, obmedzujú lodnú dopravu z a do tejto krajiny a prikazujú všetkým Severokórejčanom, ktorí pracujú v zahraničí, aby sa do dvanástich mesiacov vrátili do Severnej Kórey.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald TrumpNikki Haleyová
Firmy a inštitúcie OSN Organizácia Spojených národov