Svet dal Whitney Houston posledné zbohom

Posledná rozlúčka s Whitney Houston
Smútočné auto odváža rakvu s ostatkami Whitney Houston od kostola New Hope Baptist Church po skončení poslednej rozlúčky. Newark, 18. februára 2012. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 18. februára (WEBNOVINY) – Rodina a priatelia sa dnes v kostole New Hope Baptist Church v Newarku posledný raz rozlúčili so speváckou hviezdou Whitney Houston, ktorá zomrela 11. februára.

Na pozvánkach však slová ‚posledná rozlúčka‘ chýbali – namiesto toho hostí pozvali na speváčkin takzvaný ‚Návrat domov‘.

V laviciach kostola okrem príbuzných sedeli aj Chaka Khan, Brandy, Roberta Flack, Jordin Sparks, Jennifer Hudson či Ray J.

Najbližší príbuzní vrátane matky Cissy Houston, sesternice Dionne Warwick a dcéry Bobbi Kristiny sa rozlúčili už aj v piatok v úzkom rodinnom kruhu v pohrebnom ústave Whigham v Newarku.

Obrazom: Emotívna rozlúčka s Whitney Houston

Kevin Costner: „Osušte si slzy“

Takmer štvorhodinový pohrebný obrad sa začal o šiestej nášho času vyše dvadsaťminútovým vystúpením gospelového zboru. Nasledovali príhovory reverendov Joea A. Cartera a Donnieho McClurkina. Po nich režisér a producent Tyler Perry všetkým pripomenul, že speváčku nedokázalo nič oddeliť od Boha, spomínal aj gospelový spevák BeBe Winans, ktorý svojimi historkami o „bláznivej Whitney“ rozosmial smútočných hostí.
Kevin costner
Foto: tmz.com

Nechýbal ani Kevin Costner, s ktorým si Houston zahrala v dnes už legendárnom filme Osobný strážca (1992).

Osušte si slzy, na chvíľu zabudnite na smútok či dokonca hnev a spomínajme spolu na ten sladký zázrak – Whitney,“ povedal prítomným.

Potom sa rozhovoril o ich spoločnom filme. „Bol som presvedčený, že ona je tá správna voľba,“ prezradil. Neustúpil ani na naliehanie niektorých tvorcov filmu, ktorí chceli radšej herečku bielej pleti so skúsenosťami.

Vždy sa obávala, či je dosť dobrá a krásna. Nebola si len dosť dobrá. Bola si skvelá. Naozaj verím, že v tom čase nemohol Rachel hrať nikto iný. Ľudia ťa milovali,“ uviedol dojatý herec. „Šťastnú cestu, Whitney, so sprievodom anjelov k tvojmu nebeskému otcovi. A keď budeš pred ním spievať, neboj sa. Budeš dosť dobrá,“ rozlúčil sa.

Video: Príhovor Kevina Costnera na poslednej rozlúčke s Whitney Houston

https://www.youtube.com/watch?v=KX9b-2k4E1E

Alicia Keys zaspievala Whitney’s an Angel

Po vystúpení hollywoodskeho herca sa ku klavíru so slzami v očiach posadila speváčka Alicia Keys, ktorá Houston tiež osobne poznala a spomínala na to, ako si vymieňali rôzne prezývky. Podľa nej pomohla mnohým mladým talentovaným ženám.
Alica keys
Foto: tmz.com

Vďaka nej sme sa cítili silné a schopné. Pre všetkých bola anjel. Bola to taká krásna ľudská bytosť,“ uviedla a smútočným hosťom zaspievala skladbu s názvom Whitney’s an Angel.

Speváčkin dlhoročný producent a priateľ Clive Davis spomínal na jej lásku k hudbe. „Hudba bola jej vášeň. Whitney žila hudbou. Milovala hudbu, to bol jej svet,“ povedal. Podľa neho sa na taký hlas, aký má ona, čaká celý život.

„V hudobnom priemysle som bol jej otcom a som na ňu hrdý. A ty, Bobbi Kristina, buď vždy hrdá na svoju mamu, mala ťa veľmi rada,“ obrátil sa na jej dcéru. Whitney sa údajne v poslednom čase snažila dostať do formy, veľa plávala a prestala s fajčením. Producentovi sľubovala, že v auguste bude zase spievať tak, ako kedysi. Smutne poznamenal, že naozaj verí, že to tak bude.

Video: Alica Keys – Whitney’s an Angel

Stevie Wonder: „Veľmi sme ju ľúbili“

Následne mala vystúpiť speváčkina krstná mama Aretha Franklin, no svoju účasť pre chorobu odvolala. Pred prítomných predstúpil osobný strážca Ray Watson, ktorý pre Houston pracoval jedenásť rokov.
Stevie wonder
Foto: tmz.com

Po ňom sa smútiacim prihovoril legendárny spevák Stevie Wonder. „Veľmi sme ju ľúbili, a to sa neskončí. Mimoriadne som obdivoval jej lásku k hudbe,“ povedal pred tým, ako zaspieval svoje hity Ribbon in the Sky a Love’s In Need of Love.

Nechýbali ani príhovory speváčkinej švagrinej Patricie Houston a sesternice Dionne Warwick, ktorá sprevádzala celou rozlúčkou.

Vystúpil aj r’n’b spevák R. Kelly, ktorý predviedol emotívnu verziu piesne I Look To You, a po ňom si zaspomínal hudobný skladateľ a producent Rickey Minor. Spomienku svojím chválospevom ukončil pastor a gospelový spevák Marvin Winans, ktorý v roku 1992 zosobášil Houston a Bobbyho Browna.

Video: Príhovor Stevieho Wondera na poslednej rozlúčke s Whitney Houston

Emotívny záver rozlúčky

Z kostola prítomných kráčajúcich za truhlou so speváčkinými pozostatkami sprevádzala jej najznámejšia pieseň I Will Always Love You. Houston pochovajú na Fair View Cemetery vo Westfielde.

Whitney Houston minulú sobotu našli bez známok života vo vani jej hotelovej izby v Beverly Hills. Jej smrť pravdepodobne spôsobila kombinácia antidepresív s aktívnou látkou alprazolam s ďalšími liekmi a alkoholom.

Pitvu vykonali minulú nedeľu, presná príčina úmrtia však bude známa až po výsledkoch toxikologických testov. Informácie pochádzajú z webových stránok www.tmz.com a www.dailymail.co.uk.

Video: Whitney Houston hrala na poslednej ceste jej najznámejšia pieseň

https://www.youtube.com/watch?v=zQOqqM7ONmM

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alicia KeysAretha FranklinChaka KhanJennifer HudsonKevin CostnerR. KellyStevie WonderWhitney Houston