Svet má novú Miss Universe: Moderátor sa postaral o faux pas

Pia Wurtzbachová
Víťazkou súťaže Miss Universe 2015 sa stala Pia Wurtzbachová z Filipín. Las Vegas, 20. december 2015. Foto: SITA/AP

LAS VEGAS 21. decembra (WebNoviny.sk) – Titul Miss Universe 2015 získala v nedeľu večer 26-ročná herečka a modelka z Filipín Pia Wurtzbachová.

Obrazom: Miss Universe 2015 sa stala Pia Wurtzbach

Svetové finále prestížnej súťaže krásy, ktoré sa konalo v americkom Las Vegas, poznačilo v závere nepríjemné faux pas, keď moderátor Steve Harvey omylom vyhlásil v živom vysielaní za víťazku súťažiacu z Kolumbie, informovala agentúra Reuters.

Piu Wurtzbachovú, ktorá sa narodila v Nemecku a vyrastala na Filipínach, vyhlásili za vicemiss predtým, ako Harvey divákom oznámil, že urobil chybu. Kolumbijčanke Ariadne Gutiérrezovej (21) tak musela jej krajanka a vlaňajšia víťazka Paulina Vegová sňať korunku a dať ju Miss Filipín. Druhou vicemiss sa stala Olivia Jordanová (27) z USA. „Rád by som sa úprimne ospravedlnil Miss Kolumbii a Miss Filipín za moju obrovskú chybu,“ napísal Harvey na Twitteri. „Cítim sa hrozne.“

Finále 64. ročníka Miss Universe bolo prvým, odkedy podujatie zatienila kontroverzia okolo vyjadrení spolumajiteľa organizujúcej spoločnosti a amerického prezidentského kandidáta Donalda Trumpa na adresu imigrantov z Mexika. Americká televízia Univision, vysielajúca v španielčine, v reakcii odstúpila od dohody o vysielaní súťaže. Trump, ktorý zažaloval Univision a žiada od nej 500 miliónov dolárov, následne kúpil podiel spoločnosti NBCUniversal vo firme Miss Universe Organization, ktorá produkuje tiež súťaž krásy Miss USA, aby v septembri túto firmu predal.

https://www.youtube.com/watch?v=dqsEojeJISs

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie WBN