Svetová univerziáda v nedeľu radosť Slovákom nepriniesla

Slovenské hádzanárky nestačili na Švédky
Klaudia Michnová zo Slovenska (vľavo) počas útoku v súboji II. štvrťfinálovej skupiny medzi Slovensko - Švédsko na XI. majstrovstvách Európy žien v Chorvátsku. Záhreb, Chorvátsko,16. december 2014. Foto: SITA/SZM/Kristián Molnár

GWANG-ČU 12. júla (WEBNOVINY) – Nedeľňajšie súťaže na XXVIII. svetovej univerziáde v kórejskom Gwang-ču nepriniesli radosť slovenským reprezentantom v stolnom tenise a hádzanej, ktorí vo svojich zápasoch ťahali za kratší koniec.

Andrej Slováčik i Kristián Kobes skončili svoje účinkovanie v stolnotenisovej dvojhre mužov po postupe zo skupinovej fázy už v 1. kole, keď nestačili na súperov z Ruska, resp. Malajzie. V singlovej súťaži žien sa Barbora Balážová dostala do 2. kola vyraďovacej časti, kde však bola nad jej sily Číňanka Ťiang Jüe. Balážová síce viedla 1:0, 2:1 i 3:2 na sety, ale záver duelu patril jej protivníčke.

Opäť sa nepodarilo uspieť hádzanárkam Slovenska, ktoré v nedeľňajšom stretnutí základnej fázy podľahli Číňankám tesne 19:20 (10:11), v konečnej tabuľke B-skupiny obsadili 5. priečku a v pondelok ich čaká súboj o konečnú 9. pozíciu na univerziádnom turnaji žien.

V Gwang-ču sa v nedeľu ešte predstavili slovenské atlétky. Kvarteto v zložení Alexandra Bezeková, Iveta Putalová, Lenka Kršáková, Lucia Slaničková obsadilo vo finále ženskej štafety na 4 x 100 m 5. miesto časom 46,01 sekundy.

Slovenky potvrdili svoju pozíciu zo sobotných rozbehov, kde dosiahli piaty najlepší výkon. Vo finále však bežali o 72 stotín pomalšie, no ani prípadné zopakovanie rozbehového výkonu (45,29), čo bol druhý najlepší národný výkon v histórii po nedávnom rekorde SR 44,92 na EH v Baku, by im nestačilo na medailu. Štafetové univerziádne zlato si vybojoval Kazachstan (44,28) pred USA (44,95) a Thajskom (45,03), Slovenky ešte predstihol Nový Zéland (45,57).

Súhrn výsledkov Slovákov v nedeľňajších súťažiach na svetovej univerziáde v Gwang-ču:

ATLETIKA

Štafeta žien na 4 x 100 m: 1. Kazachstan 44,28, … 5. Slovensko (Bezeková, Putalová, Kršáková, Slaničková) 46,01

HÁDZANÁ

Turnaj žien – B-skupina:

Slovensko – Čína 19:20 (10:11)

Zostava a góly SR: Medveďová, Haládiková – Minárčiková 5, Gajdošová, Blažeková 2, Szőkeová, Klučková 3, Kostelná 7/3, Varjassiová, Habánková 2, Bettáková, Bujnochová

pok. hody: 5/3 – 3/2, vylúčené: 1 – 3