Na Národnú púť v Šastíne prišli tisícky ľudí, prezidenta Kisku v homílii zaujala pasáž o rodine

Národná púť
Národná púť k Sedembolestnej Panne Márii. Šaštín-Stráže. Foto: SITA/Martin Medňanský

ŠAŠTÍN – STRÁŽE 15. septembra (WebNoviny.sk) – Prezidenta Andreja Kisku v homílii prešovského arcibiskupa Jána Babjaka počas svätej omše na Národnej púti v Šaštíne – Strážach pri príležitosti sviatku Sedembolestnej Panny Márie – patrónky Slovenska zaujala predovšetkým pasáž o rodine.

,,Pán arcibiskup zdôraznil, ako je dôležité myslieť na to, že by sme mohli mať viac detí. Mnohé rodiny sa zamýšľajú nad exotickou dovolenkou, drahým autom alebo novým domom a kvôli tomu nechcú mať deti,“ povedal Kiska.

Prezident zdôraznil, že bol veľmi rád, že sa mohol spoločne s tisíckami ľudí z celého Slovenska zúčastniť omše pri príležitosti sviatku patrónky Slovenska.

Danka zaujala myšlienka o kritike

Predseda Národnej rady SR Andrej Danka v homílii arcibiskupa Babjaka zaujala myšlienka, že pred kritikou sa treba najskôr pozrieť na seba a konštruktívnu kritiku si netreba mýliť s ohováraním.

,,Myslím si, že nie náhodou sme tým šťastným národom, že máme svoj štát, svoje Slovensko, pretože máme to šťastie, že našou patrónkou je Sedembolestná Panna Mária. Keď je človek na takomto veľkom stretnutí, tak cíti, aký silný sme národ,“ povedal Danko.

Medzi pútnikmi aj Slováci z Rumunska

Na púti v Šaštíne sa podľa organizátorov sa zišlo asi 40-tisíc mariánskych ctiteľov.

Vyvrcholením celonárodnej púte k Sedembolestnej Panny Márii, patrónke Slovenska, ku ktorej sa už niekoľko storočí utiekajú tisíce detí, mladých i dospelých, bola pontifikálna svätá omša za účasti nového apoštolského nuncia na Slovenského Giacoma Guida Ottonela, viacerých biskupov a kňazov zo Slovenska a zahraničia.

Medzi pútnikmi bolo aj tristo Slovákov z Rumunska. Hlavným celebrantom a kazateľom bol prešovský arcibiskup metropolita Ján Babjak, ktorý Pannu Máriu Sedembolestnú označil za veľký príklad a vzor, ako trpieť a niesť svoje kríže.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoAndrej KiskaPanna Mária