Svitko si na Rely Dakar polepšil o dve priečky, Price mal pád a previezli ho vrtuľníkom do nemocnice

Štefan Svitko
Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko. Foto: archívne, SITA/AP
  • aktualizované 12. januára 16:01

Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko na Rely Dakar 2021 v Saudskej Arábii obsadil v utorkovej 9. etape napokon 11. priečku a v celkovej klasifikácii poskočil z 12. na 10. pozíciu.

Deviatu etapu vyhral Benavides

Tridsaťosemročného Žaškovčana jazdiaceho na KTM aj jeho konkurentov v utorok vyzvalo 597 kilometrov so štartom aj cieľom v Neome, jazdci mali prekonať 465 km meraných úsekov.

Na účastníkov púštneho dobrodružstva čakajú už len tri etapy, podujatie vyvrcholí v piatok v Džidde.

Deviatu etapu vyhral Argentínčan Kevin Benavides pred Američanom Rickym Brabecom (+1:18 min), tretí skončil líder celkového poradia Čiľan José Ignacio Cornejo Florimo (+1:34 min).

Svitko stráca na lídra vyše hodinu

Svitko podľa prvých informácií za utorkovým víťazom zaostal o takmer hodinu (+58:40 min), napokon vo výsledkoch pri jeho mene svieti strata 27:59 min. Cornejo Florimo má v celkovom poradí náskok 11:24 min pred Benavidesom, tretí je Brit Sam Sunderland (+14:34 min). Skúsený Slovák stráca na lídra už 1:14:07 h.

Ďalší slovenský zástupca v kategórii motocyklov Erik Vlčák v utorok obsadil 41. pozíciu (+2:08:44 h) a v celkovom poradí mu patrí 42. priečka ( +16:03:13 h). V súťaži motocyklov už len mimo poradia štartuje aj Martin Benko. Smolu mal po pondelku druhý muž celkového poradia motocyklov Austrálčan Toby Price, ktorý v utorok spadol a z trate ho museli vrtuľníkom transportovať do nemocnice.

V súťaži automobilov v utorok zvíťazil Francúz Stéphane Peterhansel a v celkovom poradí vedie o 17:50 min pred Katarčanom Nasserom Al-Attiyahom, ktorý v utorok skončil druhý a za konkurentom zaostal o rovných 12 minút. Medzi štvorkolkami sa na čele udržal Argentínčan Manuel Andújar, medzi kamiónmi je stále lídrom Rus Dmitrij Sotnikov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Erik VlčákKevin BenavidesRicky BrabecŠtefan SvitkoStéphan PeterhanselToby Price