Svrček na MS v cyklistike bojoval o medailu, zlato získal Hagenes

Martin Svrček
  • aktualizované 24. septembra, 15:43

Piatkové preteky juniorov s hromadným štartom na majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike v Belgicku takmer priniesli medailu pre Slovensko.

Najlepší slovenský mladý cyklista Martin Svrček finišoval na 121,8 km dlhej trati v Leuvene na štvrtom mieste, keď len tesne podľahol v súboji o bronz Estóncovi Madisovi Mikhelsovi.

„Som šťastný so štvrtým miestom, len ma trochu mrzí, že asi tri kolá do cieľa som zbytočne vyplytval silami, keď si Gregoire nastúpil a dotiahol náš balík. Potom v rozhodujúci moment som tam nebol, ale každopádne som veľmi šťastný,“ povedal Svrček podľa webu cycling-info.sk

Zlato získal Nór

Majstrom sveta sa stal Nór Per Strand Hagenes, ktorý svoje odvážne sólo 5 km pred cieľom dotiahol do víťazného konca. Druhý skončil s odstupom 19 sekúnd Francúz Romain Gregoire, ktorý tiež prišiel do cieľa pred silnou skupinou prenasledovateľov.

Bronzový Mikhels, štvrtý Svrček aj ďalších 26 cyklistov zaostali za víťazom o 24 sekúnd. Juniorský pelotón absolvoval preteky so štartom a cieľom v Leuvene osemkrát na okruhu, ktorý meral 15 km. Ďalší Slovák Tomáš Sivok skončil osemdesiaty a Samuel Tuka preteky nedokončil.

Svrčekovi sa splnil sen

Svrček potvrdil aktuálnu skvelú formu, keďže predtým v časovke na MS obsadil sedemnáste miesto. Člen juniorského tímu Franco Ballerini od začiatku tejto sezóny dosiahol 15 víťazstiev vrátane dvoch titulov majstra Slovenska v juniorskej kategórii.

Aktuálne má aj ďalšiu dôležitú novinku, 18-ročný rodák z Nosluše si od budúcej sezóny bude obliekať dres dlhodobo najlepšieho cyklistického tímu na svete Deceuninck – Quick Step.

„Je to úžasné. Môj sen bol jazdiť v najvyššej kategórii pretekov World Tour, ale nevedel som si reálne predstaviť, že to bude v najlepšom tíme. Milujem na tom mužstve všetko – atmosféru, víťazného ducha, históriu a najmä dres, ktorý vždy vyčnieva z pelotónu,“ citoval Martina Svrčeka jeho nový belgický tím vo svojej tlačovej správe.

Viac k osobe Madis MikhelMartin SvrčekPer Strand HagenesRomain GregoireSamuel TukaTomáš Sivok