Sydney zahalil dym z lesných požiarov, narušil dopravu a viedol aj k evakuáciám (video)

Austrália, lesné požiare, dym
Dym z lesných požiarov, ktoré obklopujú austrálske Sydney, v utorok zahalil mesto, narušil dopravu a dokonca viedol aj k evakuáciám. Foto: SITA/AP

Dym z lesných požiarov, ktoré obklopujú austrálske Sydney, v utorok zahalil mesto, narušil dopravu a dokonca viedol aj k evakuáciám. Na niektorých miestach bol až taký hustý, že kvalita vzduchu jedenásťnásobne presiahla hodnoty klasifikované ako nebezpečné. Dym bol schopný spustiť požiarne poplachy. V meste zastavili prevádzku trajektov. Niektoré kancelárie v centre Sydney evakuovali.

Miestni zdravotnícki predstavitelia varovali ľudí, aby sa čo najviac zdržiavali vo vnútri domov a osoby so srdcovými a pľúcnymi problémami by sa mali úplne vyvarovať aktivite vonku.

Dym v Sydney je dnes extrémne zlý, je to jedna z najhorších kvalít vzduchu, aké sme zažili,“ povedal novinárom Richard Broome z ministerstva zdravotníctva štátu Nový Južný Wales a dodal, že by ľudia mali tieto podmienky brať vážne. Záchranná služba reagovala na desiatky volaní súvisiacich s problémami s dýchaním, uviedol zase jej šéf Brent Armitage.

Dym by mohol rozohnať vietor, ktorý by mal podľa predpovedí prísť do oblasti. Mohol by však aj urýchliť šírenie požiarov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom