Sýkorovci ostávajú za mrežami, rozhodol Najvyšší súd SR

Kukláči
Foto: SITA/Nina Bednáriková

BRATISLAVA 1. apríla (WEBNOVINY) – Päť členov skupiny takzvaných sýkorovcov, ktorí čelia obvineniam z úkladnej vraždy v štádiu pokusu, ostáva za mrežami. Na dnešnom neverejnom zasadnutí o tom rozhodol Najvyšší súd SR.

Agentúru SITA o tom informoval hovorca NS SR Michal Jurči. Senát NS zamietol ich sťažnosť proti väzbe, do ktorej ich cez víkend poslal Špecializovaný trestný súd v Pezinku.

Ten o väzbe rozhodol pre obavy z pokračovania trestnej činnosti, Najvyšší súd SR dnes pridal aj ďalší dôvod, ktorým je možné ovplyvňovanie svedkov. Pätica čelí obvineniam z prípravy vraždy Martina H. Zadržali ich vo štvrtok 25. marca po jednej z najväčších policajných akcií v hlavnom meste, zameraných na organizovaný zločin. Policajti vtedy zadržali sedem mužov, medzi nimi bol údajne aj Martin H., ktorý mal byť ich obeťou. Päť zo zadržaných mužov polícia obvinila. Išlo o údajného bosa Ladislava B., Juraja B., Viliama R., Richarda Š. a Filipa N. V prípade odsúdenia im hrozí väzenie na 25 rokov až doživotie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom