Symbolický dub Macrona a Trumpa uhynul, francúzsky prezident prisľúbil zaslať nový strom

Emmanuel Macron, Donald Trump
Melania Trump (druhá sprava) a Brigitte Macron (druhá zľava) sledujú svojich manželov a prezidentov Donalda Trumpa a Emmanuela Macrona počas sadenia dubu v záhradách Bieleho domu. Foto: archívne, SITA/AP

PARÍŽ 12. júna (WebNoviny.sk) – Francúzsky prezident Emmanuel Macron prisľúbil zaslať nový dub americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi. Dub, ktorý spolu minulý rok zasadili počas jeho štátnej návštevy v Spojených štátoch, totiž uhynul.

V rozhovore odvysielanom v utorok večer švajčiarskou televíziou RTS Macron uviedol, že uhynutie stromu by sa nemalo vysvetľovať ako náznak kolísavých vzťahov medzi Francúzskom a Spojenými štátmi. „Nejde o veľkú drámu. Symbolom bolo zasadiť ho spoločne,“ povedal Macron.

Dub uhynul počas karantény, do ktorej ho odviezli bezprostredne po jeho symbolickom zasadení oboma prezidentmi v záhradách Bieleho domu.

Macron sľúbil dodanie iného dubu z lesa pri obci Belleau v severnom Francúzsku, kde počas kľúčových bojov v 1. svetovej vojne zahynulo viac ako 1 800 amerických vojakov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald TrumpEmmanuel Macron