Syn Nicka Cavea tragicky zahynul, padol z útesu

Nick Cave
Austrálsky spevák Nick Cave počas vystúpenia skupiny Nick Cave & the Bad Seeds na festivale Bažant Pohoda 2013. Trenčín, 13. júl 2013 Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 15. júla (WEBNOVINY) – Arthur Cave, syn austrálskeho hudobníka Nicka Cavea, zomrel v utorok po páde z útesu neďaleko anglického mesta Brighton. Pätnásťročného Arthura následne previezli do Royal Sussex County Hospital v Brightone, kde však zraneniam podľahol. Polícia vylúčila cudzie zavinenie, presnú príčinu úmrtia určí koroner.

„Náš syn Arthur v utorok večer zomrel. Žiadame o poskytnutie súkromia, ktoré naša rodina potrebuje, aby mohla trúchliť,“ uviedli 57-ročný Cave a jeho manželka Susie vo vyhlásení. Dvojica, ktorá sa zosobášila v roku 1999, má okrem Arthura ešte jeho dvojča Earla. Cave je navyše otcom ďalších dvoch synov.

Hudobník, scenárista, spisovateľ a príležitostný herec
Nick Cave

začínal v kapele The Boys Next Door, ktorá sa neskôr premenovala na The Birthday Party. Vydal s ňou tri štúdiovky a po jej rozpade v roku 1983 založil formáciu Nick Cave and the Bad Seeds. S tou má na konte už 15 štúdioviek, pričom tú zatiaľ poslednú s názvom Push The Sky Away vydali v roku 2013.

Na konte majú tiež štyri záznamy z koncertov, dve kompilácie a single ako The Mercy Seat, Where The Wild Roses Grow (feat. Kylie Minogue) či Into My Arms. Cave okrem toho pôsobil aj v skupine Grinderman, ktorá vydala dva albumy.

Informácie pochádzajú z webstránok www.bbc.com, www.nme.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Nick Cave