Syna Sarah Palinovej opäť zatkli, zaútočil na rodinnú priateľku

Track Palin
Tracka Palin. Foto: archívne, SITA/AP

ANCHORAGE 1. októbra (WebNoviny.sk) – V aljašskom meste Wasilla zatkli policajti Tracka Palina, syna bývalej guvernérky Aljašky a kandidátky na americkú viceprezidentku Sarah Palinovej.

Dôvodom zatknutia bol jeho piatkový útok na ženu, ktorá je podľa správ amerických médií rodinnou priateľkou Palinovcov a bola u nich na návšteve. Navyše, keď chcela žena bezprostredne po útoku privolať policajtov, Palinovej syn jej podľa nej surovo vytrhol mobil z ruky. Napokon vzdoroval aj policajtom pri samotnom zatýkaní, informuje agentúra Associated Press (AP).

Zaútočil aj na vlastného otca

V prípade 29-ročného Tracka Palina ide už o druhé zatknutie za útok v pomerne krátkom čase. Minulý rok v decembri ho zatkli za fyzický útok na vlastného otca.

Sarah Palinová bola guvernérkou Aljašky v rokoch 2006 až 2009. Ako kandidátku na post viceprezidentky si ju vybral nedávno zosnulý vplyvný republikánsky politik John McCain, keď v roku 2008 kandidoval za amerického prezidenta. McCain nakoniec prehral súboj o Biely dom s nominantom Demokratickej strany Barackom Obamom a za nomináciu Palinovej na pozíciu svojej „dvojky“ utŕžil veľkú kritiku.

Ultrakonzervatívne postoje Palinovej

V médiách sa vo veľkom prepierali Palinovej ultrakonzervatívne postoje v tých najrôznejších otázkach od vlastníctva zbraní, ktorého je nadšenou podporovateľkou, cez predmanželský sex až po klimatické zmeny, ktorých význam a najmä podiel človeka na nich bagatelizovala.

V otázke ťažby nerastných surovín, ktorá je na Aljaške ekologickou témou číslo jedna a podľa ochrancov životného prostredia ohrozuje miestny ekosystém, vzbudil pozornosť médií napríklad Palinovej výrok, že je „stúpenkyňou hesla ´Ťažme tu a teraz´„.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe John McCainSarah Palinová