Sýrski rebeli majú pre prezidenta pripravené šokujúce video

Víťazné fotografie Rémiho Ochlika
Francúzsky fotograf Rémi Ochlik vyhral prvú cenu World Press Photo v kategórii Všeobecné spravodajstvo. Fotografie zachytávajú Lýbiu v čase nepokojov a zabitia líbyjského vodcu Muammara Kaddáfího. Ochlik prišiel v stredu o život v ostreľovanom sýrskom povstaleckom meste Homs. V dome, ktorý zasiahli tankové strely, bola aj americká novinárka Maria Colvinová. Foto: www.worldpressphoto.org/Rémi Ochlik

DAMASK 18. júla (WEBNOVINY) – Sýrski povstalci poslali šokujúci odkaz prezidentovi Baššárovi al-Asadovi. Na YouTube sa objavilo video, v ktorom sa skupinka líbyjských povstalcov natáča a fotografuje s mŕtvym telom Muammara Kaddáfího. Informoval o tom ruský portál Russia Today.

Pravdepodobne zobrazuje posledné okamihy života líbyjského diktátora. Kaddáfí na videu leží zakrvavený v aute, pričom miestami kýve hlavou. Po jeho presunutí na nosidlá však už nejaví známky života.

Sýrsky povstalec Sami al Hamwi toto video zverejnil na sociálnej sieti Twitter s vetou : „Pošlite to al-Asadovi.“

Hoci zábery neboli nezávisle overené, šokujúce video zrejme vzniklo 20. októbra, teda v deň, kedy bol meste Sirta Kaddáfí zabitý.

Brutalita, s ktorou líbyjskí povstalci zaobchádzali s dolapeným Muammarom Kaddáfím, šokovala celý svet.

Povstalci v Sýrii ohlásili spustenie rozsiahlej ofenzívy proti silám slúžiacim režimu prezidenta Baššára al-Asada. Podľa vyhlásenia opozičnej Slobodnej sýrskej armády zverejneného počas noci z pondelka na utorok sa o 20:00 miestneho času (19:00 SELČ) začala operácia Damaská sopka a sýrske zemetrasenia v podobe útokov na všetky stanovištia provládnych bezpečnostných síl a milícií v mestách i na vidieku. Cieľom povstalcov je vyvolať „prudké boje v záujme eliminácie“ nepriateľa.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Muammar Kaddáfí