Sýrsky prezident Bašár Asad je pripravený opäť kandidovať

Bassar al asad
Sýrsky prezident Baššár al-Asad Foto: SITA/AP

MOSKVA 25. októbra (WebNoviny.sk) – Sýrsky prezident Bašár Asad je pripravený opäť kandidovať na post hlavy štátu, ak s tým budú súhlasiť obyvatelia krajiny. Povedal to ruským zákonodarcom na dnešnej schôdzke v Damasku, informovala agentúra RIA Novosti.

V delegácii sú komunistickí poslanci Štátnej dumy Alexandr Juščenko a Sergej Gavrilov a člen Rady federácie za Jednotné Rusko Dmitrij Sablin. Delegácia na čele so Sablinom pricestovala do Sýrie v piatok. Priviezla so sebou aj humanitárnu pomoc: lieky a detskú výživu, doplnila RIA Novosti.

„Asad povedal, že ak to bude sýrsky národ považovať za nevyhnutné, nebude proti tomu, aby sa zúčastnil na prezidentských voľbách,“ povedal pre agentúru Juščenko. Asad je podľa neho pripravený kedykoľvek usporiadať predčasné prezidentské voľby, ak si to národ bude želať.

Asad taktiež povedal, že porážka teroristických skupín povedie k politickému riešeniu krízy, o ktoré sa snaží Sýria i Rusko, a to „v záujme Sýrčanov, zachovania zvrchovanosti, nezávislosti a územnej celistvosti Sýrie“. Ako informoval Gavrilov, Asad sľúbil, že bude chrániť aj kresťanov, pretože ich prítomnosť vytvára stabilitu v regióne. Rusko označil za kľúčového partnera Sýrie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bašár AsadBaššár al-Asad