Systém VAR bude aj v zápasoch Ligy majstrov a Európskej ligy

Davide Massa
Rozhodca Davide Massa využíva systéme VAR počas zápasu Serie A medzi Interom Miláno a Cagliari. Foto: archívne, SITA/AP.

NYON 30. septembra (WebNoviny.sk) – Európska futbalová únia (UEFA) schválila používanie systému videoasistenta rozhodcu (VAR) v Lige majstrov. Novú technológiu zavedú od budúcej sezóny najprestížnejšej európskej klubovej súťaže.

VAR bude k dispozícii aj na európskom šampionáte v roku 2020, v Európskej lige od sezóny 2020/2021 a vo finále Ligy národov v roku 2021.

Prvýkrát sa v zápase organizovanom pod hlavičkou UEFA použije v stretnutí Európskeho superpohára medzi tohtosezónnymi víťazmi Ligy majstrov a Európskej ligy, ktoré sa uskutoční 14. augusta 2019 v tureckom Istanbule.

„Sme presvedčení, že toto rozhodnutie o zavedení systému videoasistenta rozhodcu od augusta 2019 nám poskytne dostatok času na jeho implementovanie, vyškolenie rozhodcov a efektívne zabezpečenie toho, aby VAR úspešne fungoval v Lige majstrov, ktorá je vlajková loď klubových súťaží na svete,“ povedal podľa prezident UEFA Aleksander Čeferin.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Aleksander Čeferin