Szijjártó: Migrácia nie je odpoveď na výzvy pracovného trhu

Migranti
V blízkosti tohto priechodu sa v čase jeho otvorenia v bahne a daždi nachádzalo podľa informácií AP 2000-3000 migrantov. Foto: SITA/AP

Budapešť 26. októbra (WebNoviny.sk) – Prisťahovalectvo nedáva v žiadnom prípade odpoveď na európske výzvy pracovného trhu a demografie. Vyhlásil to dnes v Budapešti maďarský minister zahraničných vecí a vonkajších ekonomických vzťahov Péter Szijjártó.

Podľa agentúry MTI minister na diskusnom fóre o vplyve migrácie na hospodársku politiku povedal, že je nezodpovedné tvrdiť, že odpoveďou na uvedené výzvy je prisťahovalectvo. „Na európskom pracovnom trhu je dostatok náhrady, aby Európa dokázala riešiť výzvy tohto trhu vnútorne,“ zdôraznil.

V Maďarsku je v súčasnosti miera nezamestnanosti 6,7-percentná, čo je aj európskom meradle nízka miera. „Na výzvy trhu práce v Maďarsku nie je teraz odpoveďou migrácia,“ dodal. Potrebné sú hospodárske prostriedky – napríklad vzdelávanie či zvyšovanie mobility. Ak si podľa Szijjártóa napríklad Nemecko myslí, že prisťahovalectvo je riešením problémov trhu práce, je to jeho vec, ale nemôže to nanucovať aj ostatným európskym krajinám.

Odpoveď na demografické výzvy možno nájsť v politike podpory rodiny, ako to robí aj Maďarsko, čo môže byť politickým riešením pre celú Európu, myslí si šéf maďarskej diplomacie.

Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme, je diskusia k článku uzavretá.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Péter Szijjártó