SZĽH predčasne ukončil sezónu amatérskych súťaží, dohrať môže len Tipos Extraliga a SLH

HOKEJ TL: Bratislava - Košice
Amatérske hokejové súťaže už sezónu nedohrajú. Pokračovať môže len Slovenská hokejová liga a Tipos Extraliga. Foto: archívne, SITA/Alexandra Čunderlíková

Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) podľa očakávania definitívne predčasne ukončil sezónu 2020/2021 vo všetkých amatérskych súťažiach, teda všetkých okrem extraligy a SHL. Informuje o tom oficiálny web zväzu.

„Po posúdení stavu a odporúčaní príslušných riadiacich orgánov súťaží sa výkonný výbor SZĽH stotožnil s názorom, že pre amatérske súťaže už nie je v sezóne 2020/2021 možné realizovať odohratie všetkých častí podľa rozpisu príslušnej súťaže, nielen z dôvodu pretrvávajúcej nepriaznivej pandemickej situácie a platných nariadení autorít štátu, ale aj pre pribúdajúci počet zimných štadiónov, ktoré ukončujú prevádzku. Z týchto dôvodov VV rozhodol o ukončení amatérskych súťaží organizovaných SZĽH. Ide o všetky súťaže s výnimkou Tipos Extraligy a Slovenskej hokejovej ligy, ktoré sú profesionálne seniorské súťaže a môžu prebiehať na základe udelenej výnimky,“ uvádza sa v správe na webe HockeySlovakia.sk.

Výkonný výbor SZĽH po svojom verdikte ukončiť najvyššiu súťaž extraligy žien, II. ligu mužov, juniorské, dorastenecké, kadetské aj žiacke ligy poveril riadiace orgány príslušných súťaží procesne zabezpečiť ich predčasné skončenie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SZĽH Slovenský zväz ľadového hokeja