All Star Cup 2018
Zľava: Daniel Brejčák a Cason Hohmann, obaja z tímu Slovenskej Tipsport ligy počas zápasu All Star Cup 2018 Slovenská Tipsport liga - Česká extraliga. Bratislava, 17. február 2018 Foto: SITA/Branislav Bibel

BRATISLAVA 17. februára (WebNoviny.sk) – Tím hokejistov najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy ovládol sobotňajšie medzinárodné exhibičné podujatie All Star Cup 2018 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave. Domáci ligisti neprehrali ani raz. Hráči z Tipsport ligy zvíťazili nad hráčmi nemeckej DEL (7:4) i rakúskej EBEL (6:2). V poslednom zápase podujatia, ktorý zároveň rozhodol o víťazovi, remizovali s elitou českej extraligy 4:4.

Najlepším strelcom podujatia sa stal s 5 gólmi 25-ročný útočník nemeckého Kolína nad Rýnom Sebastian Uvira. Najlepším kanonierom výberu Tipsport ligy bol americký legionár Cason Hohman z Banskej Bystrice, ktorý strelil 4 góly.

Na turnaji sa postupne stretli všetky tímy a výsledky utvorili konečnú tabuľku. Zápasy mali dva 15-minútové polčasy a hralo sa vo formáte 3 proti 3.

• Bratislava – sobota

Rakúska EBEL – Česká extraliga 5:3 (2:2, 3:1)
Góly: 1. a 10. Broda, 22. Higgs, 24. DeSousa, 29. Morley – 6. Polanský, 15. Žejdl, 16. Bednář

Nemecká DEL – Slovenská Tipsport liga 4:7 (0:4, 4:3)
Góly: 17. Uvira, 22. Lampl, 26. Dehner, 27. Uvira – 6., 9. a 19. Hohmann, 12. Šedivý, 12. Brejčák, 21. Ross, 23. Svitana

Nemecká DEL – Česká extraliga 6:7 (2:4, 4:3)
Góly: 3. Ziegler, 8. Uvira, 21. Loibl, 22. Umicevic, 24. Sullivan, 30. Lampl – 6. Pech, 9., 14. a 17. Tomášek, 10. Bednář, 27. Bednář, 28. Pech

Slovenská Tipsport liga – Rakúska EBEL 6:2 (2:1, 4:1)
Góly: 10. P. Koyš, 11. Bezúch, 16., 26. a 30. Blackwater, 21. Bezúch – 15. DeSousa, 25. DeSousa

Rakúska EBEL – Nemecká DEL 6:8 (3:4, 3:4)
Góly: 4. a 25. Higgs, 9. Broda, 12. Harand, 17. Neubauer, 20. DeSousa – 2. Uvira, 6. a 11. Dehner, 13. a 23. White, 16. Uvira, 60. Sparre, 60. Ziegler

Slovenská Tipsport liga – Česká extraliga 4:4 (2:3, 2:1)
Góly: 1. Marek Slovák, 14. Š. Novotný, 21. Radivojevič, 27. Hohmann – 6. Bednář, 8. Žejdl, 15. Lakatoš, 18. Pech