Ťahákmi leta Lady Gaga, Madonna, Elton John a Nova Rock

Foto: Ticketstore.sk

BRATISLAVA 10. mája (WBN/PR) – TOP FESTIVALY V REGIÓNE Letné obdobie už tradične patrí hudbe. Popri slovenskej jednotke Pohode navštevujú stovky až tisícky Slovákov mamutie rockové festivaly Nova Rock v rakúskom Nickelsdorfe a Sziget v Budapešti. Sezónu otvára Nova Rock už 8.-10. júna (len niekoľko kilometrov od SR) sa tento rok predstavia hviezdy ako Metallica, Marilyn Manson, Linkin Park, Limp Bizkit, Nightwish, či Evanescence. Posledné ročníky boli beznádejne vypredané (55 000 divákov denne). Sziget je naopak v auguste festivalovou ouvertúrou a tento rok na ňom nebudú chýbať Korn, Placebo, či LMFAO. Minulý rok bol práve budapeštiansky event vyhodnotený najlepším európskym festivalom! Priaznivci hip hopu rátajú každý rok čas do ďalšieho ročníka Hip Hop Kempu na letisku pri Hradci Králové (16.-18.8.). Fanúšikovia elektronickej hudby zase majú v kalendári už dlho zakrúžkované hneď dva termíny – Urban Art Forms (5.-7.7., Justice, Kalkbrenner, Skrillex) pri Grazi je oslavou elektronickej hudby a na Beatpatrol v neďalekom rakúskom St. Pöltene (20.-22.7.) budú headlinermi Avicii, Armin van Buuren, C. Harris, DJ Fresh. Pre sever Slovenska je určite zaujímavý aj festival Colours of Ostrava (12.-15.7.), kde sa tento rok predstaví známa Islanďanka Björk, či Alanis Morissette.

TOP KONCERTY V REGIÓNE

TOP koncertmi v regióne je legendárna Madonna, ktorá vystúpi vo Viedni 29. Júla aj so špeciálnym hosťom Martinom Solveigom. Taktiež v neďalekej metropole Rakúska sa predstaví hviezda č. 1 súčasnej pop music – Lady Gaga. Svojich fanúšikov dostane do varu 18. augusta v Stadthalle. Súčasný svetový hitmaker č.1 – Pitbull – vystúpi vo Viedni už 4. júla a spolu s ním i Sean Paul. Na Slovensku sú veľkými ťahákmi koncerty Eltona Johna (10.7.) a Bryana Adamsa (28.7.), či LMFAO (14.8.).

Práve bratislavské koncerty Eltona Johna a B. Adamsa sú najžiadanejšie. Verní fanúšikovia Nova Rocku si kupujú vstupenky už teraz, keďže posledné ročníky boli vypredané. Veľký záujem je aj o vystúpenie legendárneho Slayera v Bratislave. Lady Gaga sa začala predávať len pred pár dňami a kvôli nižšej kapacite haly hrozí, že bude veľmi skoro vypredaná. Podľa jarných čísel možno jednoznačne povedať, že Slováci začali objavovať čaro festivalov a koncertov neďaleko za hranicami. Pomáhajú tomu určite aj početné autobusové zájazdy na veľké akcie vo Viedni, Budapešti, či Grazi,“ zhodnotil Filip Švaňa z TicketStore.sk.

TOP KONCERTY V REGIÓNE*

Lady Gaga (Viedeň, 18.8.)

Madonna (Viedeň, 29.7.)

Pitbull (Viedeň, 4.7.)

Alanis Morissette (Viedeň, 13.7.)

Red Hot Chilli Peppers (Praha, 27.8.)

Bruce Springsteen (Viedeň, 12.7.)

Ozzy Osbourne and friends (Viedeň, 26.6.)

George Michael (Viedeň, 4.+6.9.)

Elton John (Bratislava, 10.7.)

Bryan Adams (Bratislava, 28.7.)

The Cranberries (Bratislava, 24.6.)

Slayer + Gojira (Bratislava, 11.6.)

LMFAO (Bratislava, 14.8.)

Paul van Dyk (Brno, 15.6.)

Guns ´n´Roses (Piešťany, 13.7.)

TOP FESTIVALY V REGIÓNE*

Nova Rock (Nickelsdorf, 8.-10.6.)

Sziget (Budapešť, 6.-13.8.)

Urban Art Forms (Graz, 5.-7.7.)

Beatpatrol (St. Pölten, 20.-22.7.)

Hip Hop Kemp (Hradec Králové, 16.-18.8.)

Colours of Ostrava (Ostrava, 12.-15.7.)

Pohoda (Trenčín, 5.-7.7.)

*podujatia boldom sú v ponuke TicketStore.sk

O TicketStore.sk

TicketStore.sk je spoločný projekt najširšieho slovenského e-shopu, InterStore.sk a dominantného európskeho predajcu vstupeniek, siete EVENTIM. TicketStore ponúka vstupenky na TOP koncerty, festivaly, ale i kultúrne, športové a spoločenské podujatia na Slovensku a okolitých štátoch od Poľska až po Chorvátsko. Ročne je v ponuke viac ako 50 000 eventov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alanis MorissetteBryan AdamsElton JohnGeorge MichaelLady GagaMadonnaMarilyn MansonOzzy OsbourneSean Paul