Taiwan rozvíja svoju snahu o miesto pozorovateľa v ICAO

Bez názvu
Foto: Taipei Representative Office

BRATISLAVA 12. júla (WBN/PR) – Na základe novej legislatívy, ktorá bola jednomyseľne schválená Snemovňou reprezentantov Spojených štátov začiatkom júna, štátny tajomník USA podporí z dôvodu leteckej bezpečnosti pozorovateľský štatút Taiwanu v Medzinárodnej organizácii civilného letectva (ICAO). Okrem toho, americký Senát a Snemovňa reprezentantov budú spolupracovať na dokončení návrhu zákona, ktorý bude podpísaný americkým prezidentom Barackom Obamom.

Vedúci taiwanskej misie na Slovensku Nan-Yang Lee bol nadšený týmito dobrými správami a vyjadril sa, že taiwanský prezident Ma Ying-jeou veľmi ocenil podporu USA a zopakoval, že potreba Taiwanu získať prístup k najnovším technológiám a leteckým normám je dôležitá pre bezpečnosť zainteresovaných cestujúcich.

Lee taktiež spomenul, že Taiwan má 10. najväčšie letisko na svete a len čo získa štatút pozorovateľa, ďalej posilní leteckú bezpečnosť. Taktiež naliehal na podporu zo strany Slovenska a vyjadril nádej, že jedného dňa bude medzi Taiwanom a Slovenskom priame letecké spojenie, keďže obe krajiny vytvorili úzke vzťahy v oblasti obchodu a investícií a taiwanskí turisti obľubujú hrady a horúce pramene – dve hlavné atrakcie Slovenska.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Taipei Representative Office