Bilecová z kauzy karuselových podvodov navrhla Kyselicovi, že podstúpi test na detektore lži

Detektor lži
Foto: ilustračné, Getty Images

Generálna tajomníčka služobného úradu ministerstva vnútra Anna Bilecová iniciatívne navrhla štátnemu tajomníkovi rezortu vnútra Lukášovi Kyselicovi (OĽaNO), že podstúpi test na detektore lži, aby vyvrátila všetky dohady a špekulácie.

Uvádza sa to v stanovisku rezortu vnútra v súvislosti s medializovanými informáciami o pôsobení Bilecovej na Daňovom úrade Michalovce. Podľa denníka SME boli za jej vedenia vyplatené nadmerné odpočty DPH podozrivým firmám.

„Je pre ňu (Bilecovú, pozn. SITA) kľúčové, aby jej vedenie ministerstva vnútra, rovnako ako široká verejnosť, dôverovali, najmä s ohľadom na priority tejto vlády,“ uviedol tlačový odbor ministerstva.

Bilecová pôsobila ako vedúca kontroly na Daňovom úrade Michalovce v období, keď podľa denníka boli vyplatené nadmerné odpočty DPH podozrivým firmám.

„Prepis odpočúvaní jej rozhovorov s viackrát stíhaným dépehačkárom Ladislavom Piptom je súčasťou vyšetrovacieho spisu karuselových podvodov,“ napísal denník. Štátny tajomník rezortu vnútra Kyselica sa pre denník vyjadril, že si plne stojí za nomináciou Bilecovej.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anna BilecováLukáš Kyselica
Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SROĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti