Takin ušiel na vandrovku, košická zoo vyhlásila pátranie

Takin
Z košickej zoologickej záhrady ušla cez víkend samica Takina indického. Foto: SITA/ archív ZOO Košice

KOŠICE 26. novembra (WEBNOVINY) – Samica Takina indického – veľkého párnokopytníka podobného losovi, ktorú len v piatok priviezli, preskočila vyše dva metre vysokú ohradu a ušiel v sobotu dopoludnia z košickej zoologickej záhrady v Kavečanoch.

Dnes o tom na tlačovej besede informoval riaditeľ košickej ZOO Erich Kočner. Informoval, že po zvierati pátrajú pracovníci zoologickej záhrady aj polícia. Už v sobotu sa ho snažili vystopovať pomocou psa, ktorý však pri ohrade so zubrami stratil stopu.

„Zviera sa môže nachádzať ešte v lesnatej časti zoologickej záhrady, ktorá má okolo 250 hektárov, no nevylučujeme, že sa mohlo dostať aj do voľnej prírody. Časť ZOO je totiž oplotená iba železným pletivom, ktoré nám ničia vandali. Zviera je skôr plaché a nie je pre ľudí nebezpečné, netreba sa však snažiť pohladiť ho, či sa k nemu veľmi približovať,“ uviedol Kočner.

Dodal, že ide o pomerne mohutné zviera, hnedej farby so zlatou hrivou a rohmi. Zviera je vysoké približne meter dvadsať a váži okolo 120 až 140 kilogramov. Podľa vyjadrenia zoológov, život zvieraťa nie je ohrozený, pretože je bylinožravec a tunajší biotop Volovských vrchov mu vyhovuje.

„Prosím turistov, poľovníkov, cyklistov, pokiaľ by zviera videli, aby to oznámili na telefónnom čísle košickej ZOO,“ požiadal verejnosť o pomoc Kočner.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ZOO Košice