Takmer každý druhý Slovák má ťažkosti s nohami

Nohy
Foto: ilustračné, Thinkstock

BRATISLAVA 29. mája (WBN/PR) – Bolesť a opuch dolných končatín sužuje mnohých z nás, čo potvrdil aj nedávny prieskum s názvom „Starajú sa Slováci o svoje nohy?“ farmaceutického výrobcu Valeant. Čísla z online dotazníka sociálnej siete Facebook, uskutočneného v mesiacoch marec a apríl 2015, sú priam alarmujúce. Až 46% z opýtaných trpí na pravidelnú bolesť nôh a 44% sa sťažuje na častý opuch nôh, pričom len 17% z nich rieši svoje ťažkosti užitím relevantného lieku alebo výživového doplnku.

Za prvú pomoc pri bolestiach alebo opuchoch nôh považujú ľudia jednoduché vyloženie nôh alebo ich vymasírovanie. Vyjadrilo sa tak 188 z 382 opýtaných vo veku 24 až 65 rokov. Približne každý tretí účastník prieskumu zároveň priznal, že najväčšie ťažkosti pociťuje po fyzickej námahe. Po dlhom státí sa na bolesť alebo opuch dolných končatín sťažuje zhruba tretina opýtaných, dlhé sedenie je nepriateľom pre 20% Slovákov a nosenie nepohodlnej obuvi spôsobuje problémy 5% zástupkyniam nežného pohlavia.

Chýba pravidelný pohyb

Zaujímavým faktom je, že takmer polovica účastníkov prieskumu nešportuje vôbec, aktívne (3 x týždenne) športuje iba 21 opýtaných, menej aktívne (5 x týždenne) sa venuje športu len 10 ľudí a sporadické športovanie potvrdilo 38,5% respondentov. Avšak práve pravidelný pohyb aspoň v rámci rekreačnej prechádzky je skvelou prevenciou pred možnými opuchmi či bolesťami nôh, rovnako aj pred vznikom kŕčových žíl.

Aj keď až 83% Slovákov svoje aktuálne ťažkosti nerieši, v minulosti kvôli nim vyhľadalo praktického lekára alebo lekára špecialistu až 209 z opýtaných Slovákov, čo predstavuje takmer 55%. Z praxe vyplýva, že takmer každému z nich (180 ľudom) bola na odporúčanie lekára navrhnutá liečba relevantným liekom alebo výživovým doplnkom. Väčšina respondentov (61%) sa zhodla v tom, že v minulosti siahli po výživovom doplnku s obsahom diosmínu a hesperidínu, pričom tretina pozná aj prípravok s obsahom escínu, ktorý napomáha znižovať pocit ťažkých nôh a dobrej cirkulácii krvi v drobných cievach. Na otázku, či si niekedy kúpili výživový doplnok Mobivenal micro alebo Mobivenal micro simple, odpovedalo kladne 280 účastníkov prieskumu.

Prvá voľba pre ťažké nohy

Jednotkou na trhu výživových doplnkov s obsahom diosmínu a hesperidínu je Mobivenal micro a Mobivenal micro Simple, pričom Mobivenal micro je navyše obohatený o 30 mg escínu v jednej tablete. Práve escín napomáha znižovať pocit ťažkých nôh a dobrej cirkulácii krvi v drobných cievach. Doplnok výživy Mobivenal micro a Mobivenal micro Simple je slovenskými užívateľmi rokmi overená kombinácia mikronizovaného (lepšie rozpustného a vstrebateľného) diosmínu a hesperidínu. Viac informácií o výživových doplnkoch je zverejnených na stránke www.mobivenal.sk

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom