Takmer polovici Slovákov sa nepáčia zmeny v Zákonníku práce

Nezamestnanost
Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 15. decembra (WEBNOVINY) – Len štvrtina občanov Slovenska pokladá nedávno schválené zmeny v Zákonníku práce za správne. Vyplýva to z prieskumu, ktorý v dňoch 7. až 13. novembra na vzorke 1 013 dospelých obyvateľov Slovenska uskutočnil Inštitút pre verejné otázky (IVO) v spolupráci s agentúrou Focus.

Z prieskumu vyplýva, že zmeny v Zákonníku práce pokladá za nesprávne 49 percent občanov a 26 percent respondentov sa k otázke nevedelo vyjadriť.

Nesúhlas so zmenami v Zákonníku práce prevažuje nad súhlasom u obyvateľov všetkých krajov Slovenska, medzi mužmi i ženami, vo všetkých vzdelanostných a vekových skupinách. Najčastejšie pokladajú tieto zmeny za nesprávne ľudia s vysokoškolským vzdelaním, tvoriví odborní pracovníci, podnikatelia a živnostníci.

So zmenami však nesúhlasí ani väčšina kvalifikovaných i nekvalifikovaných robotníkov, výkonných odborníkov či úradníkov. Novelizovaný Zákonník práce kritizuje výrazná väčšina prívržencov SDKÚ-DS (78 percent) a viac ako polovica prívržencov SaS (54 percent), OĽaNO (53 percent) a Mosta-Híd (51 percent).

U priaznivcov Smeru-SD je pomer súhlasiacich a nesúhlasiacich so zmenami takmer vyrovnaný: za správne ich pokladá 37 percent a za nesprávne 38 percent. Vládna strana teda o správnosti zmien v Zákonníku práce presvedčila menej ako dve pätiny svojich priaznivcov.

Agentúru SITA o tom informovali Oľga Gyárfášová a Zora Bútorová z IVO.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Agentúra FOCUSIVO Inštitút pre verejné otázky