Talianska nová krv, alebo mosty, ktoré nerušia

Most
Na víťaznom návrhu sa podieľali architekti Philippe Rizzotti, Vermet Tanguy, Manal Rachdi a Samuel Nageotte. Foto: New Italian Blood

BRATISLAVA 7. februára (WEBNOVINY) – Prvú cenu a prémiou 20-tisíc eur si od združenia vydávajúceho interaktívny magazín New Italian Blood spomedzi 470 účastníkov odniesol projekt mosta, ktorý organicky zapadá do krajiny a má na ňu minimálny ekologický dopad. Stojí za ním francúzske združenie architektov PR+OFF, tvorené Philippom Rizzotti, Vermetom Tanguyom, Manalom Rachdim a Samuelom Nageotteom. Nimi navrhnutý most využíva výborne podmienky v regióne a jeho piliere tvorí energeticky sebestačná vertikálna dedina, zásobovaná geotermálnou energiou a zhodnocujúca dažďovú vodu.

Most 2
Foto: New Italian Blood

Aj druhý projekt v poradí zaujal ekologickosťou. Je ním hybridný most, ktorého súčasťou sú veterné turbíny a solárne panely. Navrhli ho talianski architekti Francesco Colarossi, Giovanna Saracinová a Luisa Saracinová. Solárne panely sú súčasťou vozovky a 26 veterných turbín je umiestnených medzi piliermi mostu. Spolu dokážu vyrobiť dostatok energie približne pre 15-tisíc domácností. Všetky víťazne návrhy si môžete pozrieť na tomto webe.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom