Talianski hokejisti šokovali Dánov a pripísali si dva body

Nicholas Plastino
Taliansky hokejista Nicholas Plastino (vľavo) v súboji s Dánom Mortenom Madsenom. Foto: SITA/AP

ŠTOKHOLM 6. mája (WEBNOVINY) – O prekvapenie nedeľňajšieho programu na 76. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji sa v štokholmskej S-skupine postarali hráči Talianska, ktorí zdolali Dánsko 4:3 po predĺžení.

Taliani tak urobili veľmi dôležitý krok k záchrane.

Už v úvodnej tretine si hokejisti z Apeninského polostrova vypracovali dvojgólový náskok, o ktorý však v úvode druhej časti prišli a v 32. min aj prehrávali 2:3.

Vyrovnanie zariadil v 34. min autor dvoch presných zásahov De Marchi a v 52. sekunde predĺženia rozjasal svojich priaznivcov Scandella.

Dáni síce boli v nedeľu aktívnejším tímom, no nedokázali streleckú prevahu pretaviť na góly a získali len jeden bod. Stretnutie sledovalo iba 2878 divákov, čo len potvrdilo zatiaľ nízky záujem o zápasy MS v štokholmskej hale Globen.

Výsledok – S-skupina:

Dánsko – Taliansko 3:4 po predĺžení (0:2, 3:1, 0:0 – 0:1)

Góly: 21. Eller (Nielsen, Jensen), 25. Jensen (Morten Green, Nielsen), 32. Jensen – 15. Ansoldi (Scandella), 15. De Marchi (Fontanive), 34. De Marchi (Scandella, Plastino), 61. Scandella

Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: BALUŠKA (SR), Boman (Fín.) – Deďuľa (Biel.), VALACH (SR), 2878 divákov