Taliansko predáva dedinu s malebným ostrovným zámkom

Taliansko predáva dedinu s malebným ostrovným zámkom
Foto: www.dailymail.co.uk

Malebná dedina s obrovským zámkom v talianskom regióne Umbria je na predaj. Lukratívny pozemok ležiaci na drobnom ostrove uprostred jazera Trasimeno láka investorov z celého sveta.

Taliansko predáva dedinu s malebným ostrovným zámkom
Foto: www.dailymail.co.uk

Nový majiteľ kúpou nehnuteľnosti okrem zámku zo 14. storočia získa aj kostol, zvonicu, starý mlyn a niekoľko domov.

Historická usadlosť prešla v rokoch 1885-1891 rozsiahlymi renováciami, ktoré zámok rozšírili na trojnásobok jeho pôvodnej rozlohy. Dnes sa v ňom na dvoch poschodiach nachádza desať spální, ktoré zdobia cenné nástenné maľby a zbierka starožitností.

Zámok s rozlohou 4,5 hektárov má tri idylické nádvoria a ponúka výhľady na dva súkromné prístavy, zelené tenisové kurty a neďaleké pobrežie Passignano sul Trasimeno.

Aj napriek tomu, že je pod ochranou miestnych úradov, nový majiteľ dostane povolenie premeniť ho na hotel, ktorý by do oblasti prilákal viac turistov. Tým bude k dispozícii aj obrovský park v štýle anglických záhrad 19. storočia a šesť bojových veží, ktoré sa pod rukami šikovného architekta môžu zmeniť na zaujímavé apartmány.

„Zámok má významné historické a umelecké črty. Okná s klenbami, členité rímsy, nádherné strešné terasy- všetky črty odrážajú architektonické štýly, ktorými si prešiel počas stavby a renovácie a zdôrazňujú vyberaný vkus každého obdobia,“ uviedla hovorkyňa realitnej spoločnosti, ktorá má na starosti predaj luxusnej nehnuteľnosti

Usadlosť je na predaj za takmer štyri milióny eur a podľa maklérov predstavuje ideálnu investíciu na podnikanie. „S krásnym okolím a vzdialonsťou len dve hodiny od Ríma sa môže stať dokonalým úkrytom pred svetom alebo výbornou investičnou príležitosťou,“ dodala hovorkyňa.

www.dailymail.co.uk

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom