Taliansko sa dostáva z recesie, tvrdí minister Saccomanni

Taliansko - Írsko
Fanúšička Talianska počas zápasu ME vo futbale 2012 medzi Talianskom a Írskom. Foto: SITA/AP

RÍM 5. septembra (WEBNOVINY) – Údaje o daňových príjmoch naznačujú, že Taliansko sa dostáva z najdlhšej recesie od skončenia druhej svetovej vojny. Vo štvrtok to uviedol taliansky minister hospodárstva Fabrizio Saccomanni.

„Rozpočtové údaje naznačujú, že proces zotavovania pokračuje, takže týmto spôsobom sa dostávame z recesie. Stále riešime štrukturálne nedostatky ekonomiky,“ povedal Saccomanni.

Taliansko je treťou najväčšou ekonomikou v eurozóne a v recesii je od polovice roku 2011. Talianska ekonomika sa v druhom kvartáli prepadla menej, než sa očakávalo, oslabovala však už ôsmy kvartál za sebou.

Tamojší štatistický úrad ISTAT v auguste informoval, že hrubý domáci produkt (HDP) klesol v druhom kvartáli o 0,2 % po prepade o 0,6 % počas prvých troch mesiacov tohto roka. V medziročnom porovnaní sa v období apríla až júna zmenšil o 2 %. Analytici, ktorých vo svojom prieskume oslovila agentúra Reuters, očakávali, že medzikvartálne HDP krajiny oslabí o 0,4 % a v porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška klesne o 2,2 %.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom