Taliansky futbal čaká minúta ticha a čítanie pasáži z denníka Anny Frankovej

Lopta, futbal
Foto: ilustračné, www.thinkstockphotos.com

RÍM 24. októbra (WebNoviny.sk) – Taliansky futbal čaká víkend s minútami ticha a čítaním pasáží z denníka Anny Frankovej. Talianska futbalová federácia (FIGC) vydala toto nariadenie pre všetky profesionálne, mládežnícke aj amatérske súťaže v súvislosti s rozmáhajúcim sa rasizmom a antisemitizmom na štadiónoch a konkrétne incidentom po skončení nedeľňajšieho zápasu Lazia Rím s Cagliari (3:0) v 9. kole najvyššej talianskej súťaže.

Upratovacia čata vtedy na Stadio Olimpico našla nálepky s podobizňou Anny Frankovej oblečenej v drese mestského rivala – rímskeho AS. Anna Franková bola židovské dievča nemeckého pôvodu, ktoré sa počas II. svetovej vojny ukrývalo pred nacistami v Amsterdame.

Krátko pred koncom vojny však napokon padla za obeť nacistickému vyvražďovaniu v koncentračnom tábore Bergen-Belsen. „Odkaz Anny Frankovej na holokaust nesmie byť takto zneužívaný,“ dôrazne apelujú talianske futbalové orgány.

„Vidím, že svet sa pomaly transformuje na divočinu, počujem blížiace sa hromy, ktoré nás jedného dňa zničia. Cítim utrpenie miliónov. Avšak keď sa pozerám na oblohu, mám pocit, že všetko sa obráti na lepšie, že krutovláda sa raz skončí a zavládnu pokoj a mier,“ znejú citácie z denníka Anny Frankovej.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anna Franková