Talkshow zverejnili novú skladbu, odznie aj na Pohode

Talkshow
Talkshow Foto: www.myspace.com

BRATISLAVA 4. júla (WEBNOVINY) – Slovenská kapela Talkshow pred niekoľkými dňami zverejnila svoj nový singel Pictures.

V utorok k nemu pridala ďalšiu čerstvú skladbu s názvom California, ktorú si fanúšikovia môžu vypočuť na Soundcloude.

Skupina ju naživo predstaví na festivale Pohoda v Trenčíne, kde vystúpi v piatok 7. júla po 13:00 na Orange stagei. Novinka California zaznie počas jej koncertu ako prvá.

Okrem dvoch najnovších singlov Talkshow zahrajú ďalšie dve nové piesne. Všetky štyri sa budú nachádzať na pripravovanom albume, ktorý by mal vyjsť túto jeseň. Kapela by ho mala nahrávať počas leta a práve preto má cez školské prázdniny menej koncertov.

Popri Pohode sa ukáže už len na sabinovskom Letofeste a na AKM festivale v Novom Meste nad Váhom.

Talkshow – These Lights

Talkshow

Kapela Talkshow vznikla v apríli 2008 v Bratislave. Po dvoch rokoch fungovania sa predrali k špičke domácej alternatívnej scény. Single Try, These Lights, Stella, 3 či Turn Off the Radio obsadzovali v rebríčku jediného slovenského rádia zameraného na alternatívnu scénu popredné priečky.

Videoklip ku skladbe These Lights sa na obrazovkách MTV objavoval 10 týždňov. Ich debutová nahrávka vznikala postupne počas roka 2009 v nahrávacom štúdiu koproducenta albumu Mareka Rakovického a finálnu podobu dostala na prelome augusta a septembra toho istého roku.

Kapela album pokrstila 11. marca 2010 v bratislavskom Subclube a následne predstavila nielen na slovenských koncertoch. Napríklad 13. novembra 2009 boli Talkshow predskokanmi oceňovanej britskej skupiny The Horrors vo Viedni a vlani sa predstavili aj na českom festivale Colours of Ostrava. Zatiaľ poslednou nahrávkou Talkshow je trojpesničkové EP, ktoré vyšlo v marci 2011.

Agentúru SITA informoval PR manažér kapely Talkshow Martin Kukoľ.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom