Steven Stamkos, Darren Helm
Steven Stamkos a Darren Helm počas duelu. Foto: SITA/AP
17. októbra 2017 ŠportHokej od Webnoviny.skSITA Diskusia()

NEW YORK 17. októbra (WebNoviny.sk) – Hokejisti Tampy Bay Lightning zvíťazili na ľade Detroitu Red Wings 3:2 v jedinom pondelňajšom stretnutí zámorskej NHL.

V dueli sa predstavil jeden slovenský hokejista, útočník Tomáš Tatar z Detroitu odohral takmer 17 minút a pripísal si jednu asistenciu, druhú v sezóne. Brankár Lightning Peter Budaj presedel celý zápas na striedačke.

Dvojgólový Kučerov

K dvom bodom pre „blesky“ prispel dvomi gólmi útočník Nikita Kučerov. Na obidva mu prihrával kapitán Tampy Steven Stamkos. „Snažíme sa mu posielať puk tak často, ako sa len dá. V zakončení je veľmi pokojný a dokáže dať gól z rôznych pozícii,“ povedal Stamkos o Kučerovovi pre nhl.com.

Ruský krídelník skóroval v každom z prvých šiestich meraní síl svojho tímu v novej sezóne, čo sa v posledných tridsiatich rokoch podarilo iba trojici hráčov – Stevovi Yzermanovi (Detroit, 1988), Mariovi Lemieuxovi (Pittsburgh, 1992) a Keithovi Tkachukovi (St. Louis, 2008). Kučerov je momentálne so siedmimi presnými zásahmi na druhom mieste tabuľky strelcov za Alexom Ovečkinom z Washingtonu, ktorý má o dva góly viac.

Cooper chváli Vasilevského

Úvodný gól stretnutia zaznamenal v presilovej hre Detroitu Tyler Johnson z Tampy Bay. Red Wings mali v zápase šesť presiloviek, no ani jednu nevyužili. „Mali sme dať pár gólov v presilovkách. Šancí sme na to mali dosť, ale nedokázali sme ich využiť,“ poznamenal detroitský kapitán Henrik Zetterberg.

Za „červené krídla“ sa presadili Justin Abdelkader a Mike Green, Tomáš Tatar si pripísal asistenciu na Greenov zásah.

V bránke „bleskov“ bol v šiestom dueli po sebe Andrej Vasilevskij, Peter Budaj ešte v novom ročníku neodchytal ani minútu. „Andrej chytal v posledných šiestich zápasoch výborne. Nie vždy sme hrali dobre, no on nás vždy držal nad vodou,“ pochválil ruského brankára jeho tréner Jon Cooper.

Sumáre NHL:

• pondelok

Detroit – Tampa Bay 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)
Góly: 23. Abdelkader, 37. Green (Abdelkader, TATAR) – 10. T. Johnson, 11. Kučerov (Hedman, Stamkos), 42. Kučerov (Stamkos, Namestnikov)
Tomáš Tatar (Detroit) odohral 16:57 min, 0+1, 2 strely
Peter Budaj (Tampa Bay) do stretnutia nezasiahol

Video: Chára rozdal dva „hity“ a odsedel si štyri minúty, Halák predviedol 24 zákrokov Video: Tridsaťročný Šipačov okorenil gólom svoj debut v NHL, tlieskali mu aj Agassi a Grafová