Tarkovičov tím začal reprezentačný rok 2022 prehrou v Nórsku, Slovákom sa predstavil aj kanonier Haaland

Štefan Tarkovič
Bývalý tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Štefan Tarkovič. Foto: archívne, David Ramos, Pool photo/AP

Slovenskí futbaloví reprezentanti vstúpili do kalendárneho roka 2022 neúspešne, v piatok podvečer totiž v prípravnom súboji v nórskom Osle podľahli domácemu výberu 0:2 (0:0).

Po bezgólovom prvom polčase o triumfe Nórov rozhodli gólmi v 77. a 80. minúte elitný strelec Erling Haaland a kapitán Martin Odegaard.

Pred prestávkou sa zranil Suslov

Zverenci trénera Štefana Tarkoviča v utorok 29. marca o 18.00 h nastúpia v španielskej Murcii na ďalší prípravný súboj proti Fínom. Slovákom v marcovom asociačnom termíne chýba viacero opôr reprezentácie na čele s Marekom Hamšíkom.

Počas celého piatkového stretnutia boli aktívnejší domáci futbalisti a korunovali to gólmi až v záverečnej štvrťhodine.

Ešte v prvom polčase trafil Mohamed Elyounoussi brvno bránky Marek Rodáka, pred prestávkou Slováci museli nútene striedať po zranení Tomáša Suslova.

Hrošovský trafil iba žrď

Po zmene strán pohrozil v 58. minúte opäť Elyounoussi, no jeho pokus zneškodnil Rodák, ktorý aj predtým viackrát zabránil súperovi v skórovaní. Najvážnejšiu príležitosť slovenského výberu nepremenil v 66. minúte Patrik Hrošovský, keďže mieril len do žrde.

V závere tak prišiel trest. Zaváhanie v defenzíve po prihrávke Kristian Thorstvedt využil na otvárací presný zásah Haaland a vzápätí po pase od Matsa Dähliho mieril presne aj Odegaard.

Prípravný medzištátny zápas

OSLO

Nórsko – Slovensko 2:0 (0:0)

Góly: 77. Haaland, 80. Odegaard
ŽK: 20. Normann, 70. Odegaard – 29. Haraslín, 87. Škriniar, rozhodoval: Gestranius (Fín.)
Zostava SR: Rodák – Koscelník (46. Sekulič), Valjent, Škriniar, Hancko – Lobotka (83. Herc), Hrošovský (67. Bero) – Suslov (35. Regáli), Duda (67. Strelec), Haraslín (83. Jirka) – Almási