Tatar a Kopecký hviezdili v prípravných zápasoch NHL

Tomáš Tatar
Tomáš Tatar (vľavo) prekonal brankára Pittsburgh Penguins v 13. minúte prípravného zápasu NHL. Foto: SITA/AP
Tomáš Kopecký

DETROIT 17. septembra (WEBNOVINY) – Slovenského hokejistu Tomáša Tatara z Detroitu vyhlásili za tretiu hviezdu pondelkového prípravného súboja pred novým ročníkom NHL s Pittsburghom.

Na víťazstve Red Wings na ľade Penguins sa krídelný útočník z Považia podieľal gólom a asistenciou. Tatar strávil na ľade takmer dvanásť minút, v 13. min duelu otváral strelou zápästím skóre. V drese Pittsburghu sa objavil prvýkrát v príprave aj Sidney Crosby.

Rovnakou bilanciou ako Tatar – jeden gól, jedna asistencia – i ocenením tretia hviezda súboja sa mohol v pondelok pochváliť aj Tomáš Kopecký z Floridy. V 51. min vyrovnával dvojnásobný víťaz Stanleyho pohára proti Nashvillu na 2:2 a v 65. min po jeho prihrávke rozhodol Tomáš Fleischmann o víťazstve Panthers 3:2. Florida a Nashville odohrali v pondelok až dva duely, keďže v príprave majú ešte veľký počet hráčov. Prvý sa skončil rovnako úspechom Panthers (6:3).

Na jedinom góle New York Rangers pri prehre s New Jersey sa podieľal prihrávkou Marek Hrivík. Dvadsaťdvaročný útočník dostal vyše pätnásťminútovú šancu na ľade, počas ktorej raz ohrozil súperovho brankára. V zostave Washingtonu na ľade Philadelphie sa objavil Michal Čajkovský.

Obranca odohral takmer štrnásť minút, mal aj jeden mínusový bod, tri zblokované strely, raz ohrozil domácu bránku a dve minúty sedel na trestnej lavici. Capitals bez Alexandra Ovečkina vyhrali 4:3 po samostatných nájazdoch.

Druhá časť hráčov Philadelphie nastúpila proti Torontu. Andrej Meszároš bol najvyťaženejším hráčom Flyers (24:12), v tretej tretine putoval za sekanie na trestnú lavicu. Domácu bránku ohrozil trikrát a napokon sa tešil so spoluhráčmi z výhry 3:2 po samostatných nájazdoch.

Boston vyhral v Montreale 6:3. Na zápas nenastúpili domáci Peter Budaj a Martin Reway a ani hosťujúci kapitán Zdeno Chára. Prvý gól Anaheimu proti Phoenixu strelil nestárnuci Teemu Selänne.

Výsledky pondelkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Florida – Nashville 6:3 (1:3, 2:0, 3:0)

Florida – Nashville 3:2 po predĺžení (1:1, 0:1, 1:0 – 1:0) – Tomáš Kopecký (FLA) 1+1

Montreal – Boston 3:6 (1:2, 2:1, 0:3)

New Jersey – New York Rangers 2:1 (1:0, 0:0, 1:1) – Marek Hrivík (NYR) 0+1

Philadelphia – Washington 3:4 po sam. nájazdoch (0:0, 1:2, 2:1 – 0:0, 0:1)

Pittsburgh – Detroit 1:4 (0:1, 1:3, 0:0) – Tomáš Tatar (DET) 1+1

Toronto – Philadelphia 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:0, 0:1 – 0:0, 0:1)

Ottawa – Calgary 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

Anaheim – Phoenix 6:2 (4:0, 2:1, 0:1)

Vancouver – San Jose 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Viac k osobe Andrej MeszárošMarek HrivíkMartin RéwayMichal ČajkovskýPeter BudajSidney CrosbyTeemu SelänneTomáš KopeckýTomáš TatarZdeno Chára