Tatar na majstrovstvá sveta nepôjde, Pánik tiež povedal nie

Richard Pánik
Útočník Chicaga Blackhawks Richard Pánik mohol v siedmom zápase 1. kola play-off NHL vyrovnať na 3:3, ale brankára St. Louis Blues Briana Elliotta neprekonal. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 27. apríla (WebNoviny.sk) – Útočník Richard Pánik sa ospravedlnil trénerovi Zdenovi Cígerovi v súvislosti s jeho možným štartom na májových majstrovstvách sveta v Rusku.

Po vypadnutí z play-off NHL s Chicagom slovenského útočníka kontaktoval generálny manažér národného mužstva Róbert Švehla. „Má problémy s kolenom a pichali mu doň injekcie. Navyše má koniec zmluvy, preto nechce riešiť reprezentáciu. Neprehováral som ho. Keď raz nechce prísť, tak je zbytočne tu mať takého chlapca. Najprv sme s ním nerátali, no potom sme si povedali, že prečo nie. Napokon on rozhodol za nás. Miesto pre neho by sme našli,“ povedal v stredu Švehla.

„Rišo Pánik je kvalitný hráč, určite by sme ho niekde využili,“ poznamenal tréner Cíger. Ten v utorok napokon oslovil aj Mareka Hrivíka, aj keď s ním pôvodne nerátal. „Bol už na ceste na dovolenku. Vyčerpali sme si tak všetky možnosti, čakáme už len na Tatara,“ prezradil.

Zdeno Cíger nemôže rátať ani s ďalšou prípadnou posilou zo zámoria. Na reprezentačnom vrchole sezóny sa nepredstaví ani útočník Detroitu Red Wings Tomáš Tatar. „Žiaľ, aj druhé vyšetrenie magnetickou rezonanciou ukázalo, že Tomášovo rameno záťaž na šampionáte nezvládne. Má poškodené ramenné puzdro. Tomášovi ďakujeme za vôľu, že si dal urobiť ešte jedno vyšetrenie. Na majstrovstvá sa tešil, ale zranenie bolo proti. Prajeme mu skoré uzdravenie,“ povedal generálny manažér slovenskej reprezentácie Róbert Švehla. Správu priniesol web Slovenského zväzu ľadového hokeja.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Richard PánikRóbert ŠvehlaTomáš TatarZdeno Cíger
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia