Tatar prispel gólom k výhre New Jersey Devils, Slafkovský schytal tvrdý bodyček a nedohral zápas (video)

Tomáš Tatar
Usmiaty slovenský hokejista Tomáš Tatar z tímu New Jersey Devils po strelenom góle do bránky Buffala Sabres. Foto: archívne, SITA/AP

Slovenský hokejový reprezentant Tomáš Tatar strelil v piatok svoj piaty gól v sezóne 2022/2023 v zámorskej NHL, ktorým pomohol tímu New Jersey Devils k víťazstvu 3:1 nad Buffalom Sabres.

Jeho mladší krajan Juraj Slafkovský z Montrealu Canadiens nedohral zápas proti Chicagu Blackhawks (3:2 po samostatných nájazdoch) po tvrdom bodyčeku od protihráča. Podľa trénera Martina St. Louisa pri ňom neutrpel žiadne zranenie.

Dickinson nedostal žiadny trest

„Vrátil sa na predĺženie na lavičku. Bol to už záver zápasu a ja som na ľad poslal iných hráčov,“ povedal St. Louis po stretnutí vo videu na oficiálnom klubovom webe o Slafkovskom, ktorého v tretej tretine duelu v Chicagu nekompromisne poslal na ľad Jason Dickinson.

Osemnásťročný Košičan bol otrasený, ale neskôr sa vrátil na striedačku. Do akcie už nezasiahol, do spomenutého zákroku stihol odohrať 7:33 min.

Dickinson za svoj „hit“ nedostal trest od rozhodcov, no môže si naň posvietiť Oddelenie hráčskej bezpečnosti NHL.

Tampa s Černákom zvíťazila

Tatar zaznamenal svoj 13. kanadský bod v ročníku v 38. min, keď zvýšil náskok „diablov“ na 3:1. Počas 17:33 min si pripísal aj plusový bod, tri strely a dva bloky.

Obranca Erik Černák sa v piatok tešil z triumfu Tampy Bay Lightning 5:2 nad St. Louis Blues, odohral 19:26 min s bilanciou dva plusové body, strela, šesť bodyčekov a blok.

Útočník Pavol Regenda nebodoval pri prehre Anaheimu Ducks 1:5 s Ottawou Senators, na ľade strávil 9:50 min a do štatistík mu pribudli len dva strelecké pokusy.

Ružička klesol do štvrtého útoku

Obranca Martin Fehérváry sa radoval z triumfu Washingtonu Capitals 3:0 nad Calgary Flames s útočníkom Adamom Ružičkom. Fehérváry odohral 18:48 min, počas ktorých zaznamenal plusový bod, strelu, dve trestné minúty, päť bodyčekov a dva bloky.

Ružička si počas 13:22 min pripísal dve strely, blok a prehral štyri zo šiestich vhadzovaní. Duel začal v prvom útoku, no postupne klesol až do štvrtého.

„Nebol dostatočne dôrazný. Po troch či štyroch zápasoch vaša hra začína upadať, s týmto treba u mladých hráčov stále počítať,“ vysvetlil tréner „plameňov“ Darryl Sutter vo videu na klubovom webe.

Viac k osobe Adam RužičkaDarryl SutterErik ČernákJason DickinsonJuraj SlafkovskýMartin FehérváryMartin St. LouisPavol RegendaTomáš Tatar