Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Považská Bystrica - Prešov
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zľava: Lukáš Urban z Tatrana Prešov, Šimon Machaľ z MŠK Považská Bystrica, Oliver Rábek z Tatrana Prešov a Martin Kozák z MŠK Považská Bystrica počas finálového zápasu hádzanárskeho Slovenského pohára 2018/2019 mužov - Final Four medzi MŠK Považská Bystrica - Tatran Prešov. Košce, 17. marec 2019. Foto: SITA/Ivan Fleischer
25. 03. 2019 17:14 HádzanáSlovenskoHádzaná z lokality Slovensko od Webnoviny.skSITA Diskusia

Tatran neuspel s námietkou proti výsledku finále, Považská Bystrica je víťazom Slovenského pohára

BRATISLAVA 25. marca (WebNoviny.sk) – Len týždeň trvala neistota ohľadom víťazstva MŠK Považská Bystrica v Slovenskom pohári v hádzanej mužov 2018/2019. Tatran Prešov, finálový súper Považanov, podal totiž po stretnutí o domácu pohárovú trofej námietku k porušeniu pravidiel hádzanej.

Športovo-technická komisia Slovenského zväzu hádzanej (ŠTK SZH) však ponechala v platnosti výsledok, keď po remíze 26:26 (12:15) v riadnom hracom čase zvíťazili hráči Považskej Bystrice 6:5 v rozstrele zo značky pokutového hodu. Zverenci trénera Václava Straku sa postarali o tretí považskobystrický triumf v SP po rokoch 2001 a 2006.

Sporný rozstrel

Ako je známe, finále 41. ročníka Slovenského pohára v hádzanej mužov, ktorým vyvrcholil nedávny turnaj Final 4 v Košiciach, malo dohru. Dôvodom bola skutočnosť, že druhá časť ´sedmičkového´ rozstrelu sa neuskutočnila podľa podľa pravidiel. Deň po zápase na to podaním námietky upozornili zástupcovia Tatrana Prešov.

Podľa pravidiel po nerozhodnej prvej sérii nominujú tímy ďalších päť hráčov. Ďalej sa však pokračuje systémom rýchlej smrti. Rozhodujúcou preto mala byť v tomto konkrétnom prípade nie desiata, ale už siedma séria rozstrelu, v ktorej najprv sedmičku nepremenil považskobystrický krídelník Ivanicja a za Tatran následne skóroval Rábek na 5:4. Vinou delegovaných osôb – rozhodcovskej dvojice Boris Cipov – Zoran Klus (mimochodom, od začiatku marca už aj medzinárodní arbitri EHF) a delegátov SZH Jána Beňa s Milošom Šubákom – sa v rozpore so súťažným poriadkom pokračovalo ďalej, čo v danom momente nikto z aktérov nevedel (teda aspoň na to neupozornil, pozn.).

ŠTK SZH na svojom pondelkovom zasadnutí, na ktorom sa zaoberala finále SP, dospela k rozhodnutiu: „ŠTK ponecháva výsledok 32:31 /26:26 (12:15)/ v platnosti v zmysle Súťažného poriadku SZH článok 50 „Námietky“ bod 4.“ Podľa tohto bodu námietky proti skutočnostiam známym v priebehu alebo ihneď po skončení stretnutia musí rozhodca na žiadosť zodpovedného vedúceho družstva zaznamenať do zápisu. Bez tohto záznamu nemôžu riadiace orgány riešiť námietky.

Nepožiadali o záznam do zápisu

ŠTK SZH si vyžiadala vyjadrenia všetkých aktérov (rozhodcov, delegáta, supervízora a družstva MŠK P. Bystrica) a podľa jej zistení v rámci platnej legislatívy nemohla rozhodnúť inak, keďže ani jeden zodpovedný vedúci nepožiadal o záznam do zápisu o stretnutí, ktorý obaja vedúci riadne podpísali. Tým pádom nedošlo k naplneniu čl. 50 bod 4 – neprišlo k námietke proti skutočnostiam ani v priebehu a ani po skončení stretnutia.

Podľa pravidiel hádzanej čl. 42 bod 1 SP sú členovia družstva (hráči, tréner, vedúci, funkcionári) povinní ovládať a plne dodržiavať všetky ustanovenia pravidiel hádzanej, súťažného poriadku a rozpisu súťaže.

ŠTK SZH odstupuje rozhodcov, delegáta a supervízora na riešenie Komisii rozhodcov a delegátov SZH. Proti tomuto rozhodnutiu je možné podať do 15 dní odvolanie na výkonný výbor SZH.

Odporúčané články

Tatran Prešov podal námietku voči výsledku finále Slovenského pohára Hádzanári Tatrana Prešov sa so SEHA League rozlúčili víťazne, zdolali Záhreb

Neprehliadnite

Boli sme na tom už všelijako, okomentoval Sólymos klesajúce preferencie Mosta-Híd Cestu na Srí Lanku radšej zvážte, zahraniční turisti môžu predstavovať pre teroristov atraktívny cieľ Ferrero aj Lavazza dostali podozrivé zásielky, vyhrážajú sa im otrávením výrobkov Na Slovensko sa dostane saharský prach, teploty budú atakovať tridsiatku a môžu padnúť rekordy Koaličná rada mala rokovať o sociálnom balíčku, stretnutie na poslednú chvíľu presunuli Hanby Bratislavy: Škaredé detaily, ktoré kazia dojem z našej najväčšej pýchy Video: Vlak s vodcom Kimom v Rusku za jazdy čistili a musel aj „cúvať“, lebo netrafili koberec Bankové trójske kone neustále útočia, kyberzločinci takto napadli státisíce ľudí

Témy

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Z kategórie Hádzaná

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.