Tatranská divočina zoznámi deti s prírodou

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať

POPRAD 14. júla (SITA) – Od začiatku júla navštívilo projekt zábavno-náučného chodníka Tatranská divočina na Skalnatom Plese, v Lomnickom sedle, na Hrebienku a na Štrbskom Plese viac ako 2 000 detí.

„Už prvé dni od spustenia Tatranskej divočiny aj napriek nie práve najlepšiemu počasiu potvrdzujú, že projekt je ideálnym doplnením výletov po horách. Záujem rodín je veľký,“ informovala marketingová riaditeľka Tatry mountain resorts Katarína Šarafínová. Prieskumy podľa nej potvrdili, že rodiny s deťmi sa vracajú a deti chcú spoznávať nové tatranské príbehy.

Projekt Tatranská divočina otvorili vlani a počas prvého leta prevádzky získalo 27 0000 detí brožúrku malého objaviteľa Tatier, tzv. Sprievodcu Tatranskou divočinou. Deti môžu vďaka Sprievodcovi Tatranskou divočinou hľadať súhvezdia na Skalnatom plese, lúštiť záhady v Lomnickom sedle pomocou tatranského kryptexu.

Na Hrebienku, kde už je zaužívaný festival Medvedie dni, spoznajú deti medvedích rozprávkových kamarátov a na Štrbskom Plese sedem divov v etape venovanej netradičnému poznávaniu najmä jeho histórie. Podobnou zábavnou a hravou formou môžu deti spoznávať aj Nízke Tatry, kde im prírodu približuje Karkulka.

Náučné chodníky prevedú deti najkrajšími tatranskými lokalitami. K Medvedím dňom, ktoré budú začiatkom augusta, pribudne toto leto aj podujatie Svište na Plese v závere augusta a bude bodkou za prázdninami.

Projekt Tatranská divočina s eko-mini parkom Svištia krajinka na Skalnatom plese vo Vysokých Tatrách vznikol v roku 2010 z iniciatívy spoločnosti Tatry mountain resorts v spolupráci so Štátnymi lesmi TANAP a Správou TANAP. Cieľom tohto eko-friendly projektu je spoznávanie Tatier zábavným spôsobom. Deti motivuje k prechádzam a výletom po horách.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať