Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Šiesty ročník podujatia Snežné psy v Tatranskej Lomnici
Psie záprahy počas 6. ročníka podujatia Snežné psy. Vysoké Tatry - Tatranská Lomnica, 21. február 2015. Foto: SITA/Radoslav Maťaš
27. februára 2015 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Tatry očakávajú silný víkend, západniarom začínajú prázdniny

TATRANSKÁ LOMNICA 27. február (WEBNOVINY) – V Tatrách očakávajú veľmi silný víkend. Východniari, ktorým sa jarné prázdniny končia, sa tam vymenia so západniarmi, ktorým sa ešte len začínajú. Ako informovala výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Vysoké Tatry Lenka Maťašovská, čaká ich ešte veľa snehu. Upozornila však aj na zmenu prevádzky niektorých atrakcií vrátane pozemnej lanovej dráhy v Starom Smokovci či sôch na Hrebienku.

„Očakávame silný víkend, dochádza k výmene, keď si kľučky na hoteloch podávajú východniari so západniarmi,“ povedala Maťašovská. To, akých návštevníkov bude viac, závisí aj od počasia. Práve východniarom to tohtotýždňové veľmi neprialo, bolo skôr sychravo, hmlisto a pršalo. „Náladu to podľa mňa až tak nepokazilo, keď sa ľudia prejdú po Tatrách vidia, že hostí je veľa,“ dodala riaditeľka OOCR.

Zimná sezóna je prajná

Návštevníkov tatranských končiarov čakajú aj na budúci týždeň veľmi dobré podmienky na lyžovanie, je dostatok prírodného aj technického snehu. Podľa Maťašovskej je táto zimná sezóna vo Vysokých Tatrách prajná a lyžovať by sa malo dlhšie ako počas minuloročnej sezóny. „Určite sa bude lyžovať do Veľkej noci, teda do 6. apríla.

Všetko bude potom závisieť od poveternostných podmienok. Myslím si, že sezóna hore, vo výškach ako je Solisko, Skalnaté pleso či Lomnické sedlo bude trvať omnoho dlhšie,“ zhodnotila.

Niektoré atrakcie zmenili prevádzku

Dovolenkujúci by si nadchádzajúci týždeň mali v Tatrách dávať pozor na zmenu prevádzky niektorých atrakcií. „Vplyvom vysokých teplôt sa sochy na Hrebienku pomaly roztápajú a už nie sú nasvietené,“ povedala Maťašovská. Mení sa aj prevádzka pozemnej lanovej dráhy zo Starého Smokovca na Hrebienok. Namiesto do 19:00 bude od pondelka 2. marca premávať v štandardnom čase, a to do 16:30.

Tatranský ľadový dom na Hrebienku však ostáva aj naďalej otvorený, pred nižšími teplotami ho zatiaľ chráni umelé chladenie. Jeho prevádzka sa teda nemení, bude naďalej k dispozícii návštevníkom a nedeľné hudobné a divadelné vystúpenia v ňom budú pokračovať do 15. marca.

Počasie zatiaľ nezastavilo sánkovačku na dráhe z Hrebienka. „Je však potrebné stále sledovať informácie na internetovej stránke, či sánkovačka je, alebo nie je, pretože vysoké teploty a dážď sánkarskú dráhu poznačili,“ doplnila riaditeľka miestnej OOCR.

Odporúčané články

Obrazom: Snežné psy si v Tatrách pozreli tisícky ľudí V Tatrách sa ťažko zranil mladý lyžiar, spadol z vyhliadky

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...