Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto: Archívne foto SITA/Nina Bednáriková
25. júna 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia(0)

Tatry sa odvďačia turistom, oživia historické podujatie

POPRAD 28. júna (WEBNOVINY) – Návštevnosť Vysokých Tatier domácimi turistami každoročne rastie. V minulom roku tvorili Slováci až 60 percent všetkých návštevníkov v regióne.

Z ostatných krajín sú to najmä návštevníci z okolitých krajín, z Poľska, Česka a v poslednom období aj z Ukrajiny. “Chceli by sme, aby každý Slovák navštívil Tatry aspoň raz ročne,” uviedla na tlačovej besede vo Veľkej Lomnici výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry Lenka Maťašovská.

Obrazom: Na Štrbskom plese otvorili letnú sezónu

Do Tatier vrátia legendárnu Benátsku noc

Skúsenosti z uplynulých rokov potvrdzujú, že veľkým lákadlom, hlavne pre domácich návštevníkov, sú veľké podujatia, ktoré nebudú chýbať ani tento rok. K už overeným ako Svište na plese či Medvedie dni pribudne tento rok podujatie pod názvom Benátska noc, ktoré sa uskutoční koncom augusta. Ide o podujatie, ktoré sa na Štrbskom Plese konalo ešte pred viac ako 40 rokmi.

Strbske pleso
Štrbské pleso vo Vysokých Tatrách.Foto: SITA/Rastislav Ovšonka
Chýbať nebude nočné člnkovanie a ďalšie atrakcie. Vzhľadom na veľký záujem ľudí sa tohtoročné Medvedie dni budú konať na Hrebienku štyri dni, od štvrtka do nedele.

Okrem veľkých podujatí, ktoré sú určené hlavne pre rodiny s deťmi, stavili v regióne Vysokých Tatier aj na aktívne trávenie dovolenky. “Cyklistika posledné roky naberá na popularite. Aj preto sme pred letnou sezónou vydali nového cyklosprievodcu, ktorý popisuje 30 cyklotrás s dĺžkou viac ako 300 kilometrov,” dodala Maťašovská.

Záujem o cyklistiku a aktívne trávenie voľného času u návštevníkov si všimli aj jednotlivé podtatranské obce a mestá. “Krajská organizácia cestovného ruchu vyčlenila prostriedky na projektovú dokumentáciu na cyklotrasy medzi Tatranskou Kotlinou a Tatranskou Lomnicou a cyklotrasou medzi Veľkou Lomnicou a Tatranskou Lomnicou,” uviedol starosta obce Veľká Lomnica a predseda Oblastnej organizácie cestovného ruchu Vysoké Tatry Podhorie Peter Duda.

Na východe chystajú ,Cyklopátranie’

K aktívnemu tráveniu voľného času na bicykli prispieva aj Krajská organizácia cestovného ruchu Severeovýchod Slovenska, ktorá v rámci programu Objavujme Prešovský kraj pripravuje aj “Cyklopátranie” v štyroch lokalitách kraja. Okrem Sniny to budú aj Pieniny, Levoča a Tatry. “Chceme ukázať región aj z iného pohľadu, ako len z auta. Chceme zábavnou formou ukázať región, do väčšej hĺbky. V tomto roku ideme prvýkrát do takejto aktivity a verím, že sa osvedčí,” povedal riaditeľ krajskej organizácie Martin Janoško.

Okrem cyklotrás vo voľnom teréne pripravujú obce a mestá v podhorí Vysokých Tatier aj asfaltové cyklotrasy. “Cieľom je, aby tieto cyklotrasy plynule nadväzovali na ckylotrasu medzi Popradom a Kežmarkom,” dodal Duda. Obec Veľká Lomnica už dokončuje projekty k stavebnému povoleniu pre ckylochodník, ktorý prepojí katastre Huncoviec a Popradu cez obec Veľká Lomnica. Starosta predpokladá, že do roku 2017 by mohli byť tieto nové cyklotrasy realitou.

Odporúčané články

Slovensko potrebuje inováciu turizmu a návštevníkov z Ázie V Tatrách spočítajú kamzíky, v posledných rokoch ich pribúda

Témy

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Napíšte prvý komentár!

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Ankety

Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?

Aktuálne témy

Autolike.sk

Dámskajazda

DRAN.sk

NAJKY.sk

Mňamky-recepty

najAPPKY.sk

Podnikam.sk

Byvanie je hra

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...