Tatry zažívajú renesanciu, v lete prišlo najviac Slovákov

Deň Rainerovej chaty
Starolesnianska poľana počas osláv Dňa Rainerovej chaty. Vysoké Tatry, 17. august 2013. Foto: SITA/Rastislav Ovšonka

POPRAD 21. septembra (WEBNOVINY) – Cestovnému ruchu vo Vysokých Tatrách sa darí.

„Vysoké Tatry zažívajú svoju renesanciu. Počas dvoch letných mesiacov ich navštívilo až 740-tisíc návštevníkov,“ uviedla výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry Lenka Maťašovská.

V Tatrách sa darí predlžovať čas strávený turistami v regióne. Väčší záujem bol o pobyty na päť a viac nocí.

Počet ubytovaných hostí za prázdninové mesiace narástol o sedem percent na 140-tisíc.

„Dôvodom je pestrejšia a kvalitnejšia ponuka regiónu aj karta zliav Tatry Card, vďaka ktorej si ubytovaní hostia siahnu na mnohé zľavy a bonusy,“ dodala Maťašovská. Od 1. júna do 31. augusta bolo vystavených viac ako 17-tisíc zľavových kariet, čo predstavuje 18 % medziročný nárast.

Turisti podľa Maťašovskej v Tatrách oceňujú zvyšujúcu sa kvalitu poskytovaných služieb. „Najväčší podiel našich návštevníkov tvorili Slováci. V lete predstavovali až 57 % všetkých našich klientov. Tradične radi nás navštevujú klienti z Česka a tiež naši severní susedia z Poľska,“ dodala Maťašovská.

Ponuka Vysokých Tatier sa podľa nej sústreďuje na všetky vekové kategórie, ale v poslednom období najvýraznejšie na rodiny s deťmi. Tie oceňujú aj pestrú ponuku podujatí, ktoré počas leta pobyty v Tatrách významne obohatili. Zároveň zohrali dôležitú úlohu aj pri 12 % náraste počtu všetkých návštevníkov regiónu.

Najväčší úspech zožali podujatia Medvedie dni, Svište na Plese, Štrbská športová smršť či séria podujatí pri príležitosti otvorenia letnej turistickej sezóny. Len tieto prilákali do našich veľhôr vyše 50-tisíc ľudí. „Zdá sa, že za pozitívnymi výsledkami letnej sezóny nestojí náhoda, ale ani problémy v Egypte. Čísla by mohla vylepšiť ešte jeseň, ktorá býva v Tatrách veľmi vhodná najmä na turistiku,“ uviedla Maťašovská. Podmienkou je dobré počasie. V Tatrách očakávajú, že ani tento rok ich neobíde babie leto.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom