Technika Praha tesne zdolala Diplomats Pressburg

BRATISLAVA 29. februára (WBN/PR) – Posledný domáci zápas bol pre Diplomatov dôležitý nielen ako rozlúčka s domácim ľadom pred play-off, ale najmä kvôli play-off samotnému, nakoľko tento zápas potrebovali vzhľadom k situácii v tabuľke vyhrať. A za víťaztvom mali našliapnuté výborne. Diplomatom sa však podarilo zápas zdramatizovať natoľko, že prihliadajúci diváci mohli len zalamovať rukami a hostia tešiť sa z konečného výsledku.

Diplomats Pressburg – Technika Praha 7:8 po samostatných nájazdoch (5:2, 1:3, 1:2)

Góly a asistencie: 3. Mucha (Kraus), 8. Kraus (Winkler, Mucha), 10. Kovaľ (Lokaj, Just), 14. Brincko (Kraus, Winkler), 16. Mucha (Kraus), 30. Holeš (Kovaľ, Lokaj), 45. Holeš (Just, Kovaľ) – 10. Dulovec (Hlaváč), 16. Dulovec (Pelc), 24. Suk (Hyršl, Fiala), 36. Sem (Popek), 38. Pelc (Dulovec), 52. Sem (Popek, Kordík), 55. Hudek (Hupka), víťazný gól v samostatných nájazdoch: Vostracký;

Vylúčení: 5:4 na dve minúty, presilové hry 1:2, oslabenia 1:0, strely na bránu 27:47;

Rozhodovali: Valachovič – Sefčík, Vacula;

Diplomats Pressburg – Turák – Vizváry, Studený, Brincko, Karaba, Just – Mikšík, Rutkovský, Kraus, Winkler, Mucha, Lokaj, Šoltís, Čáni, Kovaľ, Turan, Holeš;

Technika Praha – Příhoda – Hlaváč, Sem, Fiala – Nejdl, Herna, Hudek, Kolář, Hyrčl, Dulovec, Cvrček, Pálka, Vostracký, Urbánek, Kordík, Popek, Pelc, Suk, Příhoda, Hupka

V prvej tretine jasne dominovalo domáce mužstvo, ktoré začalo dynamicky a aktívne napádať súpera už od samého začiatku. Prvý gól prišiel už v tretej minúte, kedy do brány puk počas presilovej hry pretlačil Mucha. Diplomati na ľade pôsobili uvoľnene a úspešne sa im darilo držať si puk u seba. Skvelé zakončenia predviedli v 7. a 9. minúte Kraus a Kovaľ, zvyšujúc tak náskok o tri body. Z gólového opojenia však diplomatov pár sekúnd na to prebral Dulovec, ktorý vsietil prvý gól hostí. Hra sa pomaly presúvala viac do stredného pásma, no diplomati mali herne stále navrch, čo ďalším gólom potvrdil v 14. minúte Brincko. Začiatkom 16. minúty sa však v breaku presadil opäť hosťujúci Dulovec a znovu znížil gólový rozdiel na dva body. To sa však nepáčilo Muchovi, ktorý nekompromisne o necelú minútu počas oslabovky diplomatov prestrelil gólmana hostí Příhodu. Do konca tretiny sa stav napokon nezmenil a hráči šli do šatne za stavu 5:2.

Stav na začiatku druhej tretiny dával tušiť, že domáci sa budú snažiť udržať si tento priaznivý stav, respektíve ešte ho zvýšiť. Viac defenzívna hra sa však prejavila aj na šanciach tímu hostí. Už v 24. minúte prekonal Turáka Suk a pripomenul tak domácim, že musia aj útočiť. Na trojbodový náskok sa podarilo zvýšiť Holešovi v 30. minúte. Ako sa zápas prehupol do druhej polovice, hosťom sa začalo dariť držať puk mimo vlastné obranné pásmo čoraz viac. V 36. minúte toho využil Sem a v 38. minúte počas presilovej hry aj Pelc, vďaka čomu hostia okresali stratu len na jeden gól.

Tretia tretina bola pre Diplomatov zlomová, akoby to ani nebol ten istý tím z prvej tretiny. Napriek tomu, že v tejto tretine otvoril skóre Holeš a zvýšil tak náskok na dva góly, Diplomati zaspali na vavrínoch a nechali technikov nech ostreľuje ich brankára z takmer každej príležitosti. Prevaha striel na bránu napokon vyústila do gólu Sema v 52. a Hudeka v 55. minúte, pričom Diplomati sa len bezmocne prizerali. Snaha zvrátiť scenár samostatných nájazdov zo strany diplomatov bola síce veľká, no neúspešná. Napokon, v treťom nájazde, poslal puk za chrbát Turáka Vostracký, čo pre diplomatov znamenalo prehru v skvelo rozohranom zápase a zdramatizovali ich cestu do play-off viac, ako by bolo vhodné.

Text: Michal Goga