Technogym v Rio 2016 poskytne vyše 1200 fitness zariadení

Talianská spoločnosť, líder vo fitness, wellness a športovom tréningu vybaví 15 tréningových centier v Riu pre viac ako 10.000 olympijských atlétov.

BRATISLAVA 4. augusta (WBN/PR) – Olympijské hry v Riu 2016 vybrali renomovanú taliansku spoločnosť Technogym ako oficiálneho a výhradného dodávateľa fitness vybavenia. Pre Technogym sú po Sydney 2000, Aténach 2004, Turíne 2006, Beijingu 2008, Londýne 2012, Letné Olympijské hry v Riu už šiestou olympijskou skúsenosťou.

Športovcom sú k dispozícii špičkové fitness zariadenia i profesionálni tréneri

Technogym v Riu pripravil 15 centier, ktoré sú športovcom k dispozícii na tréning pred a počas olympijských hier. Hlavné tréningové centrum (cca 2000 m2) je lokalizované v Olympijskej dedine v Barra da Tijuca. Ostatných 14 tréningových centrier je rozmiestnených v doplnkových súťažných priestoroch. Tréningové centrá sú otvorené všetkým zúčastneným atlétom a sú vybavené výberom toho najlepšieho a najinovatívnejšieho vybavenia zahŕňajúc všetky tréningové odvetvia ako kardio, silový tréning a funkčný tréning, ktoré uspokoja potreby atletickej prípravy pre každú športovú disciplinu. Približne 1200 rôznych zariadení s neprehliadnuteľným žltým logom talianskej značky bude k dispozícii pre 10.500 atlétov, prichádzajúcich z 205 rôznych krajín sveta, ktorí zabojujú v 42 rôznych disciplínach. A čo viac, Technogym poskytne i tím 50 profesionálnych atletických trénerov, ktorí športovcov podporia počas celého pobytu na olympiáde. „Sme veľmi hrdí, že sme už po 6 krát vybraní ako oficiálny dodávateľ olympijských hier. Tento dôležitý úspech je víťazstvom celého tímu v Technogyme a silné osvedčenie na inováciu našich produktov a kvalitu štandardov,” prezradil Nerio Alessandri, Prezident a zakladateľ Technogymu. „Rio 2016 bude tiež reprezentovať unikátnu sociálnu príležitosť na pozdvihnutie wellnessu v Brazílii a v celej Latinskej Amerike a zvýšiť počet ľudí zaujímajúcich sa o pravidelné fyzické cvičenie,” dodal.

Okrem role oficiálneho dodávateľa pre tréningové centrá Technogym vysiela aj odkaz: „Let’s Move for Rio”

Technogym na tohto ročných olympijských krách prekonáva rolu oficiálneho dodávateľa pre tréningové centrá atlétov a upriamuje pozornosť k odkazu, ktorý chce olympijské hnutie v Rio de Janeiro zanechať. V spojení s organizátormi Rio 2016 Technogym spúšťa sociálnu kampaň s benefičným zámerom „Let’s Move for Rio”. Pomocou digitálnej platformy Technogymu Mywellness cloud, si počas olympijských hier, atléti ale i milovníci wellnessu a športoví nadšenci môžu zmerať ich fyzickú kondíciu. Vďaka nespoplatnenej mobilnej aplikácii Technogymu môžu svoje výsledky pretransformovať do vybavenia ktoré Technogym daruje do 22 verejných telocviční, ktoré sa nachádzajú najznevýhodnenejších komunitách v Riu. „Olympijské hry podporujeme, pretože sme základom pre akýkoľvek šport a podporujeme pohyb a to celosvetovo! Poďme sa hýbať pre lepší svet!” Vyznal sa Gottfried Wurpes, majiteľ spoločnosti The Fitness Company, ktorá je exkluzívnym distribútorom značky Technogym na Slovensku, ale aj v susedných Čechách, či Rakúsku.

Do kampane „Let’s Move for Rio” sa zapoja športovci celého sveta

Do krásnej myšlienky sa zapoja i samotní súťažiaci, ktorí v Riu zabojujú o vytúžené medaile a to počas trénigov i počas celého pobytu. V olympijskej dedine budú atléti zbierať MOVEs – jednotku merania pohybov zadefinovanú Technogymom – trénovaním na pripojenom zariadení. Aplikácia meria pohyb vykonaný na zariadení v tréningových centrách, ale aj vonku v bežnom živote. Za každých 75.000 MOVEs nazbieraných globálne Technogym daruje 1 zariadenie do komunitných telocviční vybraných spolu s Empresa Olimpica Municipal ktoré je časťou Municipality Rio de Janeiro. Čím viac ľudí sa bude hýbať, tým viac Technogym prispeje!

Tvárami kampane sú športovci zvučných mien

Ambasadorský tím Technogymu trénenjúci na Rio zahŕňa I športové hviezdy obrovskych formátov. Jedným z nich je Rafael Nadal, medzinárodná tenisová hviezda, ktorá len nedávno vybudovala vlastnú tenisovú akadémiu na Mallorke, plne vybavenú najnovšímu produktami Technogymu. Ďalšou výraznými športovými ikonami sú Marco Belinelli, Carlotta Ferlito, Elisa Di Francisca, Gregorio Paltrinieri, Clemente Russo, Sanya Richard – Ross, Dina Asher-Smith, Beatriz and Branca Feres, Arthur Zanetti, Ivana Španović, či Diana Martin Gimenez.

Technogym, založený v 1983, je celosvetovým medzinárodným dodávateľom technológie a designových produktov a služieb vo Wellness a Fitness odvetví. Technogym poskytuje kompletnú škálu kardio, silového a funkčného vybavenia popri tom digitálnu cloud platformu umožňujúcu používateľom spojenie s ich osobnými wellness zážitkami všade, aj na zariadení, aj vonku pomocou mobilnej aplikácie. S viac ako 2,000 zamestnancami a 14 globálnymi pobočkami, Technogym je dostupný v 100 krajinách. Viac ako 65,000 Wellness centier a 200,000 privátnych domov na svete je vybavených technológiou Technogymu. Technogym bol oficiálnym dodávateľom posledných piatich olympijských hier: Sydney 2000, Atény 2004, Turín 2006, Beijing 2008, Londýn 2012 a bol zvolený ako oficiálny dodávateľ pre Rio 2016.
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Rafael Nadal