Tehotná Indka nechcela rodiť doma, preplávala divokú rieku

Tehotná Indka nechcela rodiť doma, preplávala divokú rieku
Foto: www.bbc.co.uk

Mladá žena z Indie v deviatom mesiaci tehotenstva preplávala takmer jeden kilometer v rieke rozbúrenej monzúnovými dažďami, aby mohla porodiť v nemocnici. Dvadsaťdvaročná Yellavva použila sušené tekvice a dyne ako záchranné kolesá a po takmer hodine bezpečne doplávala z rodnej ostrovnej dediny do najbližšieho zdravotného strediska v štáte Karnátaka na juhu Indie.

Tehotná Indka nechcela rodiť doma, preplávala divokú rieku
Foto: www.bbc.co.uk

Tehotná žena priznala, že bola vystrašená, prvé dieťa však chcela na svet priviesť bezpečne. V dedine sa však nenachádza žiadne zdravotné stredisko a domáci pôrod mladá Indka rezolútne odmietla. Dedinčania a lekári sa zhodli na tom, že žena pri zdolaní rozvodnenej rieky Krišna podala unikátny výkon.

„Mala som strach. Ale práve kvôli dieťaťu som bola odhodlaná prekonať svoj strach a prekročiť zvyšujúci sa vodný tok,“ uviedla tehotná žena.

Jediný spôsob, akým sa dá z ostrovnej dediny Neelakantarayanagadde dostať na pevninu, je na rafte. Ten však v prípade zlých poveternostných podmienok a zvýšenej vodnej hladiny nepremáva. V čase, keď sa Yellavva rozhodla preplávať Krišnu, dosahovala voda v rieke výšku vyše štyri metre.

Tehotnej žene pomohol aj otec, brat a dvaja bratranci, ktorí plávali spolu s ňou. „Brat bol vpredu, za ním som išla ja. Uviazali okolo mňa vyrezané tekvice a ľahké nádoby, aby som sa vznášala,“ vysvetlila Indka. „Bežná šírka rieky je niečo vyše pol kilometra. Nám však trvalo asi hodinu, kým sme rieku prekročili. V strednej časti bol prúd skutočne veľmi silný,“ uviedol Yellavvin brat Lakshman.

Tehotná Indka nechcela rodiť doma, preplávala divokú rieku
Foto: www.bbc.co.uk

Hoci ženu v deviatom mesiaci tehotenstva plávanie v divokej rieke vyčerpalo, lekár v zdravotnom stredisku v dedine Kekkera potvrdil, že „pacientka je v poriadku a odpočíva u svojich príbuzných“.

„Dieťa, ktoré sa pravdepodobne narodí o 20-25 dní, je tiež v poriadku,“ dodal doktor Veena.

„Žijem tu už sedem rokov. Pár ľudí už preplávalo túto rieku, vždy za pomoci druhých. Nikdy som však nevidel cez rieku plávať tehotnú ženu – hlavne keď je už v deviatom mesiaci tehotenstva a rieka je v takomto stave,“ uviedol ohromený doktor.

„Je príkladom odvahy a odhodlania,“ dodal miestny reportér.

www.bbc.co.uk

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom