Tehotná ministerka z Nového Zélandu prišla do pôrodnice na bicykli, auto vraj nemalo dosť miesta

Julie Anne Genter
Novozélandská ministerka pre ženské záležitosti Julie Anne Genter prišla v nedeľu do pôrodnice v Aucklande, aby tam mohla porodiť svoje prvé dieťa. 20. august 2018 Reprofoto: www.youtube.com

AUCKLAND 19. augusta (WebNoviny.sk) – Novozélandská ministerka pre ženské záležitosti Julie Anne Genter prišla v nedeľu do pôrodnice v Aucklande, aby tam mohla porodiť svoje prvé dieťa.

Dostala sa tam však svojským spôsobom, keďže tam prišla na bicykli. Tridsaťosemročná členka Strany Zelených sa s tým pochválila na službe Instagram, kde napísala, že siahla po inom dopravnom prostriedku, pretože „v aute nebol dostatok miesta“.

Genter, ktorá je otvorenou podporovateľkou bicyklovania, išla do nemocnice v 42. týždni tehotenstva, aby jej lekári vyvolali pôrod umelo. Politička vtipkovala, že cesta do pôrodnice, ktorú absolvovala na elektrickom bicykli, bola „zväčša z kopca“.

„Pravdepodobne som mala bicyklovať viac v minulých týždňoch, aby som vyvolala pôrod,“ vyjadrila sa. Genter leží v Auckland City Hospital, kde v júni porodila aj premiérka Jacinda Ardern.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom