Tehotná žena sa stala obeťou páru, ktorý chcel jej novonarodené dieťa

Nôž, krv, vražda
Foto: ilustračné, Thinkstock

BISMARCK 30. augusta (WebNoviny.sk) – V Severnej Dakote obvinili z vraždy pár, ktorý údajne zabil tehotnú ženu, aby získal jej dieťa. Dvadsaťdvaročná Savanna LaFontaine-Greywindová bola v ôsmom mesiaci tehotenstva a za nezvestnú ju vyhlásili 19. augusta.

Telo zabalili do igelitu

Jej telo našli v nedeľu v rieke Red kajakári zabalené do igelitu a zachytené o drevo. Polícia predbežne označila jej smrť za vraždu a zadržala 32-ročného Williama Hoehna a 38-ročnú Brooke Crewsovú, ktorých podozrievajú z jej smrti.

Výpovede dvojice sa nezhodovali v odpovedi na otázku, ako sa dostali k dva dni starému dieťaťu, o ktoré sa starali. Zavraždená údajne v deň zmiznutia navštívila ich byt. Jej telo našli po ôsmich dňoch pátrania s pomocou stoviek dobrovoľníkov a pátracích psov.

Tvrdila, že je to ich dieťa

Obvinená uviedla, že LaFontaine-Greywindová navštívila ich byt, aby sa poradila, ako vyvolať pôrod a po dvoch dňoch jej dieťa priniesla.

Jej priateľ uviedol, že keď sa vrátil z práce domov, našiel svoju partnerku upratovať kúpeľňu plnú krvi a tvrdiť, že toto je ich dieťa, ich rodina. Polícia predpokladá, že novorodené dievčatko patrí LaFontaine-Greywindovej a čaká na výsledky testov DNA. Pár okrem toho čelí obvineniu z únosu a krivej výpovede.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom